Sieć LAN w domu jednorodzinnym

NIe wolno łączyć. Wszystko w jednym kawałku od punktu do switcha. Tak, dać zewnętrzyny kabel. Nie ma znaczenia czy pod styropianem, jest narażony na zmiany temperatury i wilgoć - zwłaszcza jeśli planujesz kiedyś podłączyć monitoring.

A czy kupować kable z drutem w środku (wzmocnieniem) czy nie? I czy ktoś wie gdzie w rejonie Katowic są jakieś dobre sklepy czy zostaje mi zakup przez internet?

Szwabek, domek 2,3 piętrowy to nie blokowisko. Nie przesadzaj :shock: bo zostawisz tysiaka za rolkę przewodu a efekt będzie ten sam co w rolce za 500zł.

Kup NETSET U/UTP 6, jest to skrętka ekranowana i żelowana (czarny, zewnętrzny) i spokojnie Ci wystarczy. Żyła 0,565 miedź. Metr przewodu kosztuje od 2,29zł brutto do 2,99 w zależności od rejonu. Kabel na lata!  Katowice?  Szukaj ELTROX w google. Nr. katalogowy u nich to: 1894 /2.49zł za metr

rajmundx dzięki za podpowiedź, sklep ELTROX to wiem gdzie jest, więc tam się udam. Dziękuję wszystkim za szybką pomoc  :-D . Jak skończę to napisze jak działa instalacja.

Witam, podlacze sie pod temat… kupilem dom jednorodzinny juz z gotowymi instalacjami wszystkimi i w kazdym pokoju mam gniazdo sieciowe komputerowe obok gniazdek antenowych i elektrycznych… i kompletnie nie wiem jak zrobic zeby w tych gniazdkach byl internet?:slight_smile: Mam internet w routerze ale czy potrzebne sa jakies jeszcze urzadzenia zeby internet z jednego routera byl w gniazdkach na wszystkie pokoje?

A to odkopałeś temat - szpadel roku :wink:
W ciemno nikt Ci nie powie. Na schemacie instalacji budynku powinieneś mieć naniesioną instalację ethernetową - idziesz w stronę MDF/BD tam powinien być switch zamontowany do switcha podłączasz router czy co tam masz i jedziesz z koksem.

A co to jest mdf/bd? nie mam schematu instalacji ;/