Sieć lokalna -awaria

Mam połączone 3 komputery w sieć domową poprzez router Planet. niestety od pewnego czasu na jednym z kompów brak jest internetu. :o Pokazywany jest komunikat ,że kabel sieciowy jest odłączony co jest nieprawdą bo jest podłączony jak należy. Sprawdzałem kartę sieciową i inne parametry i jest wszystko w porządku. Co może być przyczyną?Czy jest polski program do sprawdzenia sieci? :frowning:

być może kabel jest uszkodzony, spróbuj inaczej podłączyć kable

a czy sprawdziłeś czy port w routerze nie jest spalony przepinając inny kabel w te miejsce :wink:

No tego nie sprawdzałem :slight_smile: A jest to możliwe ,że mógł się spalić a inne nie? Ostatnio były u nas burze i wiele innych urządzeń się popaliło. sprawdzę i napiszę. :smiley: A kabel to jest dobry bo podłączyłem inny komp i sygnał dochodzi. I jeszcze pytałem o program ,czy ktoś zna może? :lol:

Po burzy to dość częste objawy spalenia portów :wink:

No i sprawa się wyjaśniło :lol: . Sprawdziłem porty poprzez swój kabel i okazało się ,że port do syna jest spalony. Spaliła się również karta sieciowa u niego i to chyba spowodowało ,że port też w tym czasie uległ spaleniu.A było to w czasie burzy bo ie zdążył wyłączyć kompa. Co mam zrobić aby i syn miał internet. Mamm cztery porty w routerze no ale jeden spalony. Może podłączyć jakies ustrojstwo do inego portu aby z jednego szedł sygnał na dwa kompy? nie chcę ryzykować i dlatego wolę spytać. Pozdrawiam :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jeśli brakuje ci portów już to zakup urządzenie o nazwie switch :wink:

Dzięki :smiley: Czy switch musi być tej samej firmy co router i czy jeszcze coś dokupić aby połączyć z routerem? :smiley:

switcha mozesz kupic jakiej firmy ci pasuje :wink:

Bardzo dziękuję za porady. dla strszej osoby to są nowości. POZDRAWIAM :lol: :lol: :lol:

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 18:13

Dokupułem switcha ale w przesyłce dostałem tylko zasilacz i switcha :lol: Czy muszę mieć jeszcze jakiś kabel aby podłączyć go do mojego routera?