Sieć lokalna, brak możliwości uzyskania wifi?

Witam

Chciałbym móc udostępniać wifi, ale chodzi o to, że neta mam po znajomości od sąsiada informatyka, który taką sieć tworzy w naszym mieście. Jest z nim słaby kontakt, więc piszę tutaj. Mianowicie chodzi o to, że mam routerek i podłączony kabel sieciowy, ale chciałbym żeby router puszczał wifi. Czy wystarczy tylko zmienić router? Administrator nic nie musi konfigurować, aby owy router puszczał te wifi?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje! !!

Jeśli adresy otrzymujesz automatycznie, nie ma filtrowania mac czy innych ograniczeń, to tak wystarczy zmienić router i podłączyć.

Ahh no to chyba nie wypali, bo z tego co się orientuje to podłączając inny komputer interenetu nie mam, mam tylko na jednym wyznaczonym macu :confused:

Może jest ograniczenie na jeden adres z DHCP, najlepiej skontaktuj się z nim, powiedz że chcesz zyskać wifi i na pewno będzie wiedział co potrzeba.

No w sumie może i tak będzie lepiej, dobra dzięki ! :slight_smile:

Wypnij kabelek z portu WAN i wepnij do portu LAN. Na routerze wyłącz serwer DHCP i to wszystko. Jest tylko jedno “ale” - do WiFi podłączysz tylko jedno urządzenie. Jeśli potrzebujesz dla więcej, niż jednego, to prostu zgłoś się do znajomego, aby dopuścił MAC routera do sieci.