Sieć lokalna nie działa

Mam dziwny dosyć problem z połączeniem lokalnym i dostępem do internetu na windows 7. Nie wiem jak się to stało ale system mi ciągle pokazuje brak dostępu do internetu, dodam że internet jest dzielony na 3 komputery w pomieszczeniu i na dwóch pozostałych działa bez problemu. Dzielenie odbywa się poprzez zwykły switch. Czasami jest tak że się połączy na chwilę ale po niedługim czasie zgubi połączenie. Nie wiem co jest tego przyczyną i proszę o rade.

Może da się jakoś ustawienia zresetować bo może coś się przestawiło tylko też nie wiem jak.

A czy pozostałe komputery też mają win 7? Mam podobny problem z Vistą. Próbowałem reinstalacji systemu, wgranie nowszych sterowników i nic nie pomagało. Dopiero karta na PCI pomogła. Miałem taki przypadek na kilku komputerach z Vistą. Pod xp nie spotkałem się z takim przypadkiem. Tak profilaktycznie sprawdź skrętkę czy nie jest uszkodzona i końcówki.

Końcówki na bank dobre, wcześniej działało szystko ok więc coś w trakcie musiało się przestawić nie wiem co. Na innych kompach jest win7 i xp.

Dodane 12.06.2010 (So) 22:28

A jeśli chodzi o Viste to miałem podobny problem i też nie było neta ale zawsze wtedy pomagało wyłączenie karty sieciowej i ponowne jej włączenie.

Dodane 13.06.2010 (N) 11:37

Znalazłem chyba rozwiązanie, przynajmniej od tego momentu działa sieć bez przerwy. Przyczyną było zmiana w ustawieniach zapory (ustawienia zaawansowane/właściwości/profil domeny/stan zapory/połączenia i połączenie wychodzące [ustawione były na zablokuj, po zmianie na zezwalaj wszystko działa ok]).

Temat do zamknięcia. Może się komuś to kiedyś przyda jeszcze:)