Sieć lokalna

Witam. Połączyłem kompa stacjonarnego z laptopem. Do stacjonarnego kablówka, z niego wi-fi laptop odbiera i wszystko ok.

Po połaczeniu w siec stacjonarny widzi laptop i siebie (moge wchodzić w oba z tego poziomu), ale laptop mimo, że widzi stacjonarny nie łaczy się z nim[(nazwa_kompa)nie jest dostepny. Możesz nie mieć uprawnień do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie bla bla bla. Odmowa dostępu]

Co robie źle?

Może trzeba jakoś w stacj przepupuścić lapa?

Z góry dzięki

Pzdr

Firewall. Jeśli nie jakiś z antyvirem, to wbudowany microsoft’owy

jakie masz systemy na obu xp czy 98? Nadaleś na obu nazwę jednej grupy roboczej?Udostępniłeś dysk na stacjonarnym w sieci?

Sprawdź czy stacjonarny ma włączone konto “Gość”

na obu xp, na stacjonarnym jest właczone konto goscia, firewalle wylaczone. Po prostu nie wiem :evil:

Spróbuj wejść na stacjonarny nie przez otoczenie sieciowe (powinno się to nazywać Utrudnienie sieciowe), tylko przez IP np. \192.168.1.2 (oczywiście zamiast tego IP podstaw faktyczne które posiadasz.

tak tez kombinowałem. Nadal dziala to w jedną strone- ze stacjonarnego na lapa owszem, w drugą strone ni chu chu

ta sama grupa robocz, udostepnianie plikow i drukarek w pol. sieciowych, rozne nazwy kompow ip z tego samego zakresu (chyba ze dzialisz za pomoca ruterka to ma zazwyczja defoultowo wlaczonego dhcp wiec autoatyczny ip., najlepiej zaloz nakompie do ktorego wejsc niemozez konto o nazwe np. xxx i haslo ustaw. jak sie nie pojawi okno logowania to sprawdz w panel sterowania/narzedzia administracyjne /zasady zabezpieczen i tam dostep do tego kompa z siec’ jakos tak czy logowanie do tego kompa z sieci cos takiego byc powinno! ni o sprawdz czy jakim progsem (xp ani spy) nie ukryles kompa w sieci

pisz jak cos

btw

http://www.banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html

Niestety nic z tego. Namieszałem jak się patrzy. Szukałem, czytałem i doopa. Niby wszystko jest jak powinno byc, a jedyna zmiana jaka udało mi się osiągnąć to przy próbie połączenia [\nazwa kompa nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień…bz. Błąd logowania:uzytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze]

Chyba sobie odpuszczę. Znajomy miał podobne problemy i po formacie było ok. Niby format to nie rozwiązanie, ale i tak mu się powoli zbiera :slight_smile:

Jakiś czas temu mieszałem troche softami przyśpieszającymi, które mają kontrowersyjne opinie :] Najprawdopodobniej tu jest przyczyna.

Pzdr.