Sieć lokalna

(Realtrue) #1

Witam. Połączyłem kompa stacjonarnego z laptopem. Do stacjonarnego kablówka, z niego wi-fi laptop odbiera i wszystko ok.

Po połaczeniu w siec stacjonarny widzi laptop i siebie (moge wchodzić w oba z tego poziomu), ale laptop mimo, że widzi stacjonarny nie łaczy się z nim[(nazwa_kompa)nie jest dostepny. Możesz nie mieć uprawnień do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie bla bla bla. Odmowa dostępu]

Co robie źle?

Może trzeba jakoś w stacj przepupuścić lapa?

Z góry dzięki

Pzdr

(Bogas44) #2

Firewall. Jeśli nie jakiś z antyvirem, to wbudowany microsoft'owy

(Ferdek31) #3

jakie masz systemy na obu xp czy 98? Nadaleś na obu nazwę jednej grupy roboczej?Udostępniłeś dysk na stacjonarnym w sieci?

(WODZU) #4

Sprawdź czy stacjonarny ma włączone konto "Gość"

(Realtrue) #5

na obu xp, na stacjonarnym jest właczone konto goscia, firewalle wylaczone. Po prostu nie wiem :evil:

(WODZU) #6

Spróbuj wejść na stacjonarny nie przez otoczenie sieciowe (powinno się to nazywać Utrudnienie sieciowe), tylko przez IP np. `92.168.1.2 (oczywiście zamiast tego IP podstaw faktyczne które posiadasz.

(Realtrue) #7

tak tez kombinowałem. Nadal dziala to w jedną strone- ze stacjonarnego na lapa owszem, w drugą strone ni chu chu

(radiator) #8

ta sama grupa robocz, udostepnianie plikow i drukarek w pol. sieciowych, rozne nazwy kompow ip z tego samego zakresu (chyba ze dzialisz za pomoca ruterka to ma zazwyczja defoultowo wlaczonego dhcp wiec autoatyczny ip., najlepiej zaloz nakompie do ktorego wejsc niemozez konto o nazwe np. xxx i haslo ustaw. jak sie nie pojawi okno logowania to sprawdz w panel sterowania/narzedzia administracyjne /zasady zabezpieczen i tam dostep do tego kompa z siec' jakos tak czy logowanie do tego kompa z sieci cos takiego byc powinno! ni o sprawdz czy jakim progsem (xp ani spy) nie ukryles kompa w sieci

pisz jak cos

btw

http://www.banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html

(Realtrue) #9

Niestety nic z tego. Namieszałem jak się patrzy. Szukałem, czytałem i doopa. Niby wszystko jest jak powinno byc, a jedyna zmiana jaka udało mi się osiągnąć to przy próbie połączenia [\nazwa kompa nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień...bz. Błąd logowania:uzytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze]

Chyba sobie odpuszczę. Znajomy miał podobne problemy i po formacie było ok. Niby format to nie rozwiązanie, ale i tak mu się powoli zbiera :slight_smile:

Jakiś czas temu mieszałem troche softami przyśpieszającymi, które mają kontrowersyjne opinie :] Najprawdopodobniej tu jest przyczyna.

Pzdr.