Sieć między dwoma WinXP Mode na Win7

Nie wiem czy to dobry dział bo niby chodzi o Win7 a jednak o WinXP więc jak coś to proszę o przeniesienie do właściwego działu.

Problem mam następujący:

W firmie mamy dwa komputery na Win7 Pro i ze względu na to że mamy bardzo stary i specyficzny program korzystamy z dobrodziejstw WinXP Mode. Program działa, jest wszystko pięknie, ładnie i cacy, ale… no właśnie - żeby korzystać z opcji sieciowych tego oprogramowania muszę mieć sieć między dwoma WinXP Mode. Kombinowałem dużo i doszedłem do martwego punktu. Mam następujący układ:

Komputer 1 - Win7 1 - XP Mode 1

Komputer 2 - Win7 2 - XP Mode 2

i teraz tak:

Win7 1 ma połączenie z (widzi dyski jako udostępnione w Sieć) - Win 7 2, XP Mode 1, XP Mode 2

Win7 2 ma połączenie z - Win7 1, XP Mode 1, XP Mode 2

XP Mode 1 ma połączenie z (widzi je jako dyski sieciowe w Mój Komputer) - Win7 1

XP Mode 2 ma połączenie z (widzi je jako dyski sieciowe w Mój Komputer) - Win7 2

Potrzebuję nawiązać takie połączenie aby

XP Mode 1 miał sieć z XP Mode 2 (a dokładnie żebym mógł mieć dostęp z 2 do 1 na zasadzie dysku sieciowego na którym będę mógł instalować oprogramowanie i działać na plikach).

Nie jest mi do pracy potrzebne połączenie XP Mode 1 z Win7 2 i XP Mode 2 z Win7 1, ale zgaduje że może być to pomocne przy nawiązywaniu dalszych połączeń a do tego etapu dojść po prostu nie umiem.

PS. Wszystkie opcje wirtualizacji w ustawieniach BIOSu itd są włączone i XP Mode na obu kompach działa jak marzenie.

Będę bardzo wdzięczny za rozwiązanie problemu.

Ja bym na początek spróbował z ustawieniami sieciowymi maszyn wirtualnych - bo o ile pamiętam XP Mode to maszyna wirtualna oparta o Virtual PC od MS. Ustaw “Virtual networking” w ustawieniach sieciowych maszyn wirtualnych - powinno pomóc. Sprawdź ustawienia zapory sieciowej obu XPków oraz czy jakiś inny firewall ich nie blokuje… Więcej tutaj: http://www.wss.pl/baza-wiedzy/podstawy- … -2007,1881

Aha, komputery hostujące są podłączone przez kabel czy wifi? U mnie na vmware taka opcja działa tylko na kablu…

Wszystko idzie po kablu. Każdy z komputerów z Win7 jest podpięty kablem do routera i każdy ma swojego własnego XP Mode i właśnie te dwa XP Mode muszę połączyć siecią.

Trochę ruszyłem z miejsca, ale nie mogę zmienić w ustawieniach sieciowych rodzaju połączenia ani dodać usługi (mówi że dysku potrzebuję). Mam cały czas ustawione tylko połączenie lokalne.

Złączenie komputerów w sieć jest dziecinnie proste. Wystarczy w ustawieniach sieciowych ustawić kartę sieciową na LAN, i wtedy przypisać jednemu komputerowi IP 192.168.0.1 np., drugiemu 192.168.0.2, klikasz ok i już komputery są w sieci. Pamiętaj tylko, że komputery muszą się dodaktowo znajdować w tej samej grupie roboczej i oba muszą mieć wyłączony windowsowy firewall, lub ustawioną regułę zezwalającą na odbierania połączenia z drugiego komputera.

To może inaczej. Komputery się widzą, całe to ustawienie do Virtual PC jest zrobione itd. Moim problemem jest to że nie mogę połączyć w sieć maszyny wirtualnej z jednego komputera z maszyną wirtualną z drugiego komputera. Fizycznie mam 2 komputery, ale 4 systemy (z czego 2 wirtualne).

Jedna ważna sprawa - mój XP nie jest instalowany z płyty tylko pobrałem ze strony MSu plik WinXP Mode czyli gotowy obraz systemu wirtualnego.

No to tak jak pisałem, musisz ustawić adresy IP z różną końcówką oraz wsadzić je w tą samą grupę roboczą i to jest wszystko.