Siec na Bluetooth

witam, mam takie pytanko: posiadam w domu 2 kompy i laptopa! do jednego kompa podloczony jest net, ale chcial bym sie uwolnic od kabla… jak bym zakupil bluetoothy (sa takie na 100m) do kazdego kompa to normalnie mial bym neta wszedzie??(tzn w promieniu 100m), teraz kompy mam sieciowkami spiete, ale kabel przy laptopie mnie strasznie denerwuje

cos takiego chcialem kupic:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=49173793

i jeszcze jedno mam pytanko: takie Access Pionty bezprzewodowe na jaka odleglosc dzialaja?? jeszcze mysle nad takim czymsc z linksysa model BEFW11S4 moge to dostac w dobrej cenie

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=48868623

jeżeli chodzi o niebieskiego zęba to ten zasięg 100m to jest zasięg maksymalny i dostępny na otwartej przestrzeni natomiast jeżeli chodzi o mieszkanie to ściany tłumią sygnał i tudno powiedzieć na jaką odległość będzie ci to działało(ale na pewno w obrębie jednego 2 mieszkń lub jak masz dom wolnostojący to dookoła domu pwinieneś mieć zasięg :slight_smile: ) i możesz sie opalać w słońcu i po niecie śmigać:) | Natomiast jeżeli chodzi o ap to zasięg jest uzależniony przedewszytkim od anteny jakąmassz do niego dopiętą ta fabryczna to to taki mały kijek wystający z tyłu obudowy na długość około 15 cm i to ma zasięg około 100-150 m natomiast jak podepniesz antene kierunkową to spokojnie nawet pare km pociągnie :wink: Oczywiście im czystszy tor sygnały radiowego tym dalej sygnał dojdzie (przeszkody typu drzewa, budynki, kominy tłumią sygnał )

tzn chodzi mi tylko o dom! a ogródek… mam 10m od domu! wiec moze bedzie chodzilo :wink: chodzi mi glownie o udostepnienie polaczen internetowych! tak aby laptop mial w domu neta bez kabla

no to 2 bluetoothy będą oki oczywiście aby laptop miał neta to ten drugi musi być włączony i udostępniać połączenie :slight_smile:

dzis bede sprawdzal tego linksysa! bo moge go miec w cenie 2 bluetoothow…

po 2 dniach prob jestem :evil: nie potrafie skonfigorowac tego linksysa

możę jaśniej co ci sprawia problem ?? a tak na marginesie to myślałem że wybierzesz bule bo nie wiem czy sie już zorientowałeś sle i tak potrzebujesz kabel od laptopa do anteny :slight_smile: a jak byś miał blue to tylko zatykasz to portu usb :slight_smile: No ale dość tego, urządzenia powinny działać na ustawieniach fabrycznych :slight_smile: Tak więc tam nic nie zmieniaj przynajmniej na początku :slight_smile: napisz gdzie sie zatrzymałeś lub co po kolei robiłeś :slight_smile:

ten linksys ma tyle bajrow ze normanie wymiekam(router switch i modem) jest bezprzewodowy a laptopie mam karte WiFi wiec chcialem aby to wszystko razem chodzilo! ale ze znajomym nie jestesmy w stanie tego zrobic… te urzadzenie powinno byc takie jak dla malp 2 przyciski (wlacz wylacz) jak mial bym tego linksysa to nie musial bym przepuszczac neta przez komputer, dzialal by wtedy jak Akcces Piont i wszytsko bylo by ok! ale normalnie nie wiem jak to zrobic…

hymm nie napisałeś jescze skąd masz neta ?? bo pierwsza sprawa to odpowiednio to na ap skonfigurowac :slight_smile:

internet mam radiowy