Sieć na dwoch kompach

Witam.

Otóż wiem jak mogę problem rozwiązać ale to kosztuje 250 zł.

Czy nie da się taniej?

Mam dwa kompy i neostradę. Zwykły modem podłączony do kompa przez usb. Da się tak zrobić żebym miał neta i na drugim kompie. Bo tak myślałem żeby połączyć dwa kompy przewodem telefonicznym rj-11 ale nie wiem czy tak można - czy kompy się popsują? Zadowoliło by mnie takie rozwiązanie nawet że net będzie na drugim kompie jak ten pierwszy komp będzie włączony. Czy wtedy bede mógł przesyłać dane z jednego kompa do drugiego z predkością 20 MB/s ?

Pozdrawiam.

rozwiązanie najprostsze: na obu kompach skonfiguruj połączenie z netem i po prostu przełączaj modem :stuck_out_tongue:

rozwiązanie trudniejsze - zrób z jednego kompa ruter :slight_smile:

rozwiązanie trochę kosztowne - kup przełącznik kvm (masz wtedy jedną klawę, mysz i monitor na 2 kompy) z dodatkowym łączem usb do którego podepniesz modem

rozwiązanie takie sobie - weż z tepsy (jeżeli jesteś w neo) live boxa (możesz do niego podłączyć 2 kompy przewodowo); koszt 10 zł/ miesiąc; jak rozwalisz live boxa (lub zrobi to Twoja kobieta :mrgreen: ) to płacisz 600 zł :o

Dlaczego 250? Router z modemem ADSL mozna kupić w cenie od ok. 80 PLN, używane na Allegro są jeszcze tańsze.

Nie znam się na tym ale jak pytałem w sklepie komputerowym to gościo powiedział że potrzebny router do ADSL a to 240 zł. No ok mogę postawić serwer bo kiedyś coś miałem z tym do czynienia tylko czym mam te kompy połączyć?

własnie jade na kompie podlaczonym do drugiego na ktorym jest neostrada-zasada sieci:

dwie seciowki i przewod łączący

zeby na obu był net to - na pierwszym zainstalowany modem(u mnie dziala jedynie gdy instaluje program do Neostrada), stworz w kreatorze nowe połaczenie z Internetem/konfiguruj polaczenie recznie…polacz uzywajac modemu/(nazwa obojetna)…numer telefonu to * …nazwa uzytkownika i hasło z neostrady -w zaawansowanych zezwol na korzystanie z polaczenia innym uzytkownikom, w kreatorze konfiguracji sieci uruchomionym na obu PC wpisz ta sama nazwe na obu kompach w Nazwa grupy roboczej.


No ale jakim przewodem połączyłeś kompy? Jeden komp ma sieciówkę i drugi ale co z tego jak nie wiem jak zestawić połączenie.

Na kompie nr. 1 musisz mieć DWIE sieciówki a masz jedną ;] no chyba że modem usb, sieciówka>sieciówka drugiego komputera :slight_smile:

To wtedy sieciówki nie musisz dokupywać.

Jeżeli tak jest to jedynie kabel RJ-45 tyle że nie prosty a cross :slight_smile: No i skonfigurować połaczenie ale to jakbyś miał już taki kabel i śpięte dwa komputery.

Ale żeby komp 2 miał internet trzeba mieć włączony komp 1 który ma modem od neo.

Dlatego ja byłbym przychylny do kupna routera z modemem adsl :slight_smile: jakby się uparł to można używane licytować, więc 50zł i nie trzeba by mieć kompa 1 włączonego.

Ok dzieki za wypowiedzi.

To juz wiem ze lepiej kupic router.

Jestem ponownie.

Jest już router ale jak połączyć te dwa kompy żebym mógł przesyłać pliki z jednego kompa na drugi z prędkością 20Mb/s

Dodam że stacjonarka jest połączona z routerem za pomocą przewodu a laptop bezprzewodowo.

Neostrada jest już na obydwu kompach.

nie mozesz z predkością 20 MB/s co najwyżej możesz 11Mbps albo 54Mbps, zależy czy masz sięc b czy g.

Włącz udostępnianie plików na obu komputerach i dodaj je do tej samej grupy roboszej

Ok nawet 11Mb bedzie dobre.

Mam udostępnianie plików i folderów - tylko nie wiem czy to dobrze zrobione bo coś nie trybi. Wiem że jak raz skonfigurowałem to była grupa MSHOME oraz transfer 2Mb/s a później kombinowałem i przekombinowałem i już wo gule nie miałem połączenia z kompami.

A tak wo gule to kiedyś jak postawiłem serwer FTP na uczelni i łączyłem się z przeglądarki IE to 200 MB ściągałem w 2 minuty - to jak to jest.

Zrobiłem ale jeszcze jedno pytanie.

Na stacjonarnym pokazuje że karta ma 100 Mb/s a na laptopie mam 54 Mb/s ale jak przesyłam pliki to mam predkość 1.5MB/s czyli ok 12 Mb/s - dlaczego nie idzie to z predkością 54 Mb/s - da się to zmienić?

A karta bezprzewodowa to IPW3945ABG ustawione na 802.11b/g

więc jaką kartę mam?

No i jeszcze kwestia bezpieczeństwa - ktoś z zewnątrz (z internetu) ma dostęp do moich plików