Sieć na skrętce i niedostępność niektórych stron

Witam Forum!

Oto mój przypadek: W komputerze “duzym” mam dwie karty sieciowe jedna potrzebna do odbioru internetu od operatora osiedlowego z zewnetrzym ip, drugą karte sioeciowa użyłem do stworzenia prostej sieci zgonie z opisem w “demonstracjach” na dobreprogramy.pl. Drugi komputer “maly” to laptop z vistą. Sieć została dobrze stworzona komputery wykrywają się ,wymiana plików działa. Udostepniłem więc połączenie dla malego. i tu problem na malym nie chce otwierać wszystkich stron, zarówno internet explorer i firefox na malym nie otwierają np dobreprogramy.pl , gratka.pl , jednak otwiera np. onet.pl czy livesearch w internet explorerze.

Zastanawiam się czy to wina konfiguracji sieci , czy może jakis firewall ma problem? Dodam że na dużym wszystko działa ok. Pozdrawiam i czekam na odp. Nie będę do 17 obecny więc wątek beze mnie.

Wątek zamieszczam również w dziale vista.

Wygląda to na konfigurację firewall-a. Sprawdź ustawienia aplikacji i portów.:mrgreen:

To nie ma nic wspólnego z firewallem. Poszukaj w sieci porad na temat ustawień MTU. Najlepszy do tego jest program TCPOptimizer. Dla każdego komputera MTU ustawia się indywidualnie. Zajrzyj tu: http://www.agavk.p9.pl/strony/inter_mtu.php

i mam tam połączenia oraz czasu reakcji do 50ms , brak utraconych pakietów. Czy to cos wam nasuwa ? Dyzio23 czy coś to zmienia?

Ustaw MTU tak jak trzeba i wszystkie strony będą się otwierać. Poczytaj o tym na stronie o adresie, który podałem.