Sieć osiedlowa - 512kb/s

Siemka!!

Jestem w sieci lan i mam łącze(tak jest napisane na stronie firmy)

  • prędkość maksymalna dostępu do zewnętrznej sieci - do 512kbit/sek (przychodząca i wychodząca)

no i tak rozumiem, że 512kb/s to tylko teoretycznie?? Już kilkanaście razy stawiałem server ftp/www rożnymi programami i jeszcze nigdy prędkość uploadowania(wysyłnia) nie przekroczyła 35-40kb/s…

I tak samo jest z pobieraniem moja najwieksza prędkośc to gdzies tak 80-90kb/s…

To normalne?? to 512kb/s to tylko jest napisane czy jak jest na prawę??

a czy to są

kb a nie czasami KB ?? to wtedy jest różnica :wink:

sprawdz

Wydaje mi się, że część przepustowości Twojego neta jest również uzywane w trakcie przeglądania stron internetowych. Z prostych obliczeń wynika, że prędkość Twojego łącza powinna być 64KB/s, więc na DL nie powinieneś narzekać, a co do UL to czasami jest mniejszy…

Takie jest moje zdanie - pozdrawiam

PS> To 512kb/s w przeliczeniu na prędkość ściągania (wysyłania) to 64KB/s - nie myl kb i KB

sa kb - pisane małymi literami…

Pewnie chodzi o kilobity,po drugie transfer zostanie ograniczony,jeśli komputer z drugiej strony nie nadąża

na 512 kb/s max download to 64 KB/s

a dwa to pewnie nie masz gwarantowanej predkosci,stad cuda i dziwy

Masz zagwarantowane 512 kb/s, czy pisze że do 512,czyli max ściągania 64kB/s.

Ale ten max to tylko teora.

Download zależy od wielu czynników,jakości łącza i jego konfiguracji,serwera z którego ściągasz jego obciążenia i konfiguracji i oczywiście gdzie ten serwer się znajduje.

Oraz programów jakich używasz do ściągania.

przepraszam za pomyłke!!

ścigam z prędkościa kB - z dużą literą B!! to źl;e czy dobrze…??

Tą prędkość i na tym łączu to masz chyba na początku ściągania, a potem spada do około 64 kB/s.

Zapytaj admina sieci ile ma być średnio przy wysyłanoiu i ściąganiu i wszystko wiesz.