Sieć osiedlowa?

Poszukuję możliwie fachowych informacji o technicznej stronie lokalnej sieci komputerowej (w małym miasteczku)

jaką zamierzam powołać do istnienia.

Poszukuję informacji o wymaganych parametrach technicznych serwera (co musi zawierać w sobie), oprogramowaniu na jakim najkorzystniej go postawić - liczba użytkowników 20-30 komputerów, szybkość transmisji min 100 kbps.

Sieć albo kablowa albo kablowo-radiowa. Co potrzeba wymagać od TPsa, jako dostawcy sygnału.

Bedę wdzięczny, ze linki do stron www, na których znajdę dobre info na w/w temat.

Z góry dziękuję :smiley:

e-mail: randalk@op.pl

Polecam forum http://www.trzepak.pl

Wybierz SDI. :smiley:

???

A można zapytać w jakiej mieścinie zakładasz tą sieć???

Chyba w Lublinie… 8)

RaKathar , Posty: 69

Skąd: Lublin

:slight_smile:

Nie wydaje mi sie bo kolega napisał ze tą sieć zamierza zrobić w mały miasteczku, a Lublin nie jest małym miasteczkiem. Zapytałem sie go gdzie zamierza zakładać tą sieć bo mieszkam w małym miasteczku koło Lublina (w świdniku 8) 8) )

Pozdro

Ja bym polecił, się dowiedzieć w TP o DSL 1 mbit (czyli 1024 kbit) nawet na 30 osób będzie dobrze chodzić (przecież nie wszyszczy będą siedzieć na raz.

Hehe, SDI do sieci osiedlowej. Na minimum 20 kompów?? SDI ma prędkość 115,2 kb/s. Po podłączeniu SDI do 20 kompów to jak wszyscy będą coś ściągać, to będzie stronka 30 minut wchodzić.

Najlepiej jakiegoś DSL-ka na tą sieć osiedlową, a nie tam jakieś nędzne SDI.

To oczywiste, że duda żartował, ale kiedyś SDI to było coś :wink: