Sieć osiedlowa?

(R Jurkowicz) #1

Poszukuję możliwie fachowych informacji o technicznej stronie lokalnej sieci komputerowej (w małym miasteczku)

jaką zamierzam powołać do istnienia.

Poszukuję informacji o wymaganych parametrach technicznych serwera (co musi zawierać w sobie), oprogramowaniu na jakim najkorzystniej go postawić - liczba użytkowników 20-30 komputerów, szybkość transmisji min 100 kbps.

Sieć albo kablowa albo kablowo-radiowa. Co potrzeba wymagać od TPsa, jako dostawcy sygnału.

Bedę wdzięczny, ze linki do stron www, na których znajdę dobre info na w/w temat.

Z góry dziękuję :smiley:

e-mail: randalk@op.pl

(Mceurytos) #2

Polecam forum http://www.trzepak.pl

(Duda) #3

Wybierz SDI. :smiley:

(fiesta) #4

??????

(Daniel Curylo) #5

A można zapytać w jakiej mieścinie zakładasz tą sieć????

(boczi) #6

Chyba w Lublinie... 8)

RaKathar , Posty: 69

:slight_smile:

(Daniel Curylo) #7

Nie wydaje mi sie bo kolega napisał ze tą sieć zamierza zrobić w mały miasteczku, a Lublin nie jest małym miasteczkiem. Zapytałem sie go gdzie zamierza zakładać tą sieć bo mieszkam w małym miasteczku koło Lublina (w świdniku 8) 8) )

Pozdro

(Mceurytos) #8

Ja bym polecił, się dowiedzieć w TP o DSL 1 mbit (czyli 1024 kbit) nawet na 30 osób będzie dobrze chodzić (przecież nie wszyszczy będą siedzieć na raz.

(Jr14) #9

Hehe, SDI do sieci osiedlowej. Na minimum 20 kompów?? SDI ma prędkość 115,2 kb/s. Po podłączeniu SDI do 20 kompów to jak wszyscy będą coś ściągać, to będzie stronka 30 minut wchodzić.

Najlepiej jakiegoś DSL-ka na tą sieć osiedlową, a nie tam jakieś nędzne SDI.

(Mceurytos) #10

To oczywiste, że duda żartował, ale kiedyś SDI to było coś :wink: