Siec pc xp -> laptop vista

Witam,

sytuacja przedstawia sie nastepujaco: mam 2 komputery: PC z XP prof. SP2 i laptop z Vistą Home Prem. Oba podłączone są do liveboxa przez wifi. Natomiast ja próbuje podłączyć je w sieć Lan przez kabel.

I tak:

-na laptopie widze foldery udostepnione z PC i moge z nich korzystać jednak nie mam dostepu do drukarek ( w zaporze systemu niby wszystko ustawione), jednakże do pc musze sie dostawać przez uruchom ->\192.168.0.1\ ,nie widze go jednak w folderze sieć i nie otwiera sie gdy uzyje nazwy koputera, nie widze go równierz w moich grupach roboczych ( na obu jest wpisana ta sama grupa)

  • na PC równierz nie widze laptopa w sieci i nie moge go uruchomić nawet za pomocą Uruchom…IP… 0.2\ ,mam go za to w grupach roboczych jednak gdy próbuje go otworzyć wyskakuje mi ,że nie może znaleźć ścieżki sieciowej

Chciałbym żeby z obu komputerów był dostep do folderów udostepnionych, z laptopa do drukarki i żeby w razie gdyby wysiadło w którymś wifi był dostęp przez drugi komp do internetu. Gdybyście mi pomogli byłbym bardzo wdzięczny.

PS: sieć robię pierwszy raz w zyciu więc prosze o wyrozumiałość :slight_smile:

Z góry dziekuje za jakiekolwiek wskazówki.

Złączono Posta : 15.11.2007 (Czw) 20:36

Czy ktoś mi pomoże?? :frowning: