Sieć Podwórkowa

W najbliższym czasie chce z kolegą utworzyć sieć bezprzewodową, która miała by objąć swym zasiegiem obszar domu mojego i kolegi a oddalone sa one od siebie jakies 30-40 metrów. Głównym zadaniem sieci ma być rozdzielenie Neostrady (płynącej z mojego gniazdka) na nas dwóch.

Doradźcie w jaki sprzet sie uzbroic aby spełniał podane warunki, ale żeby nie zrobiły mi się w kieszeniach dziury do japońców, znaczy rozsądne ceny (nie za tanio, nie za drogo).

To jest sprzeczne z regulaminem neustrady :frowning:

router Planet ADE-4000 , ja taki mam i wszystko smiga

Zgadza się. Jeśli tak zrobisz to grozi Ci ładna kara od Tepsy.

Jedynym wyjściem jest rozmowa z tepsą i zapewne podpisanie aneksu do umowy, co jednak na pewno będzie się wiązać z podniesieniem abonamentu na Neostradę.

Oczywiście jeżeli w ogóle Ci na to Tepsa pozwoli…

podobno można legalnie robić to na połączeniu DSL (oczywiście droższym) 1024 2048

tylko najpierw musza to zauwarzyć a nie jest tajemnicą, że bałagan maja niesamowity. ale to już zupełnie inna sprawa

Nie ma takiej możliwości! Nie pozwoli! -nie warto im nawet tym …głowy zawracać :stuck_out_tongue:

A Ty myślisz, ze ktoś musi takie rzeczy recznie sprawdzać?

A może to sam system sprawdza i generuje odpowiednie raporty :wink:

To, że czasem przymykają oko wcale nie oznacza, ze można sie czuć całkowicie bezkarnym :stuck_out_tongue:

BTW

Nawet nie wiesz ilu umysłowo sprawnych inaczej dzwoni na infolinie neo, i nieświadomie przyznaje się do takich podziałów. Toż to jak obrabować bank i iść na policje z pytaniem gdzie ukryć łup :lol:

…A i monterzy nie śpią - przynajmniej niektórzy :lol:

Czy warto więc ryzykować karę o jakiej mówi regulamin neo?

wow

Lepiej zmienić Neo na DSLa i podzielić na kilka osób z osiedla… Ja tak mam i płacę 35 zł za miesiąc… (2 MB podzielone na 14 os.)

Cennik DSLa:

http://www.internetdsl.pl/pages/materialy.php

To za szybkiego neta to nie masz!

Jak dla mnie… wystarczający:P

A co sie wtrącacie,chłopak chce sobie założyć sieć bezprzewodową to niech zakłada.A czy to jest zgodne z regulaminem czy nie, to jego sprawa.