Sieć pomiedzy WIFI a PC - pomocy

Witam,

Mam oto taki problem.

Jestem użytkownikiem Neostrady - mam w domu zwykły komputer PC (z win xp) i do tej pory miałem zwyczajny modem od Neostrady.

Teraz sytuacja się zmieniła bo rodzinka właśnie obok mojego domu wybudowała się (bardzo dobry kuzyn) i chciałbym im udostępnić internet.

Zważywszy na to, że jest to wioska a rodzinka przyjeżdża tylko na urlop/wczasy może 5 razy w roku nie opłaca się im zakładać łącza TP stąd tez pomysł udostępnienia internetu.

Wszystko jest ok, bo kazałem kuzynowi kupić jakiś używany ruter (zaleciłem Linksysa WAG200 annex A), bo kiedyś taki tez miałem i troszkę się znam na nim (troszkę).

Kuzyn kupił ruter - ja go ładnie skonfigurowałem i niby wszystko śmiga. ja mam neta normalnie przez kabelek z rutera w swoim PC a kuzyn w domku obok ma w swoim lapku internet przez WIFI (co prawda słaby zasięg, bo mury grube ale jedna czy dwie kreski czasami łapie)

Sedno problemu:

Chciałbym mieć z nim taka mini sieć w celu udostępniania sobie, no nie powiem ze filmów bo przez taka sieć trwałoby to w nieskończoność(tym bardziej ze słaby zasięg), ale żeby móc sobie udostępnić jakieś małe mp3 albo fotki czy dokumenty.

I tu mam problem.

Komputery nie widza się w sieci (otoczeniu sieciowym), pinguj do kuzyna a on do mnie i oboje mamy 100% strat.

Kwestia jest taka, że mamy ustawiona tę sama grupę roboczą (na pewno jest ta sama)

Ruter przydziela automatycznie adresy IP (włączone DHCP)

Ruter w logach podaje mi mój i jego adres IP.

Oboje mamy systemy windows XP i mamy w kartach sieciowych ustawione na automatyczne pobieranie adresów IP.

Staram się wyszukać jego kompa w sieci ( pokaż komputery grupy roboczej) - nie działa, nic nie znajduje, klikam na wyszukaj komputery i wpisuje jego IP i nic dalej nic nie wyszukuje. u niego robiłem to samo i jest identyczna sytuacja.

Kwestia jest taka, że jak podłącze np dwa telefony do sieci WIFI to z jego laptopa bez problemu pinguje telefony i wszystko jest ok, natomiast pingować z lapka do moje PC i odwrotnie nie da rady.

I tu moje pytanie i prośba o pomoc:

Nie znam się za bardzo na sieciach WIFI i nie wiem czy w ogóle jest możliwość udostępniania sobie czegoś w sieci WIFI - PC - czy to w ogóle możliwe ?

Co muszę zrobić by widzieć go w sieci ? - czytałem coś na temat otwierania portów ale nie znam się na tym.

Mój ruter to Linksys WAG200 gdyby ktoś zechciał pomóc byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.