Sieć przewodowa- 7 komputerów

Witam,

mam do zaprojektowania sieć komputerową w biurze na 7 komputerów,

w router i szafka rozdzielcza i przewody i złącza do komputerów, nigdy tego nie robiłem i w ogóle nie wiem od czego zacząć, sieci to nie jest moja mocna strona.

Czy są jakieś porady jak to zrobić oraz ewentualne sugestie jaki sprzęt wybrać??

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Router w szafce, do tego switch 8 portowy i kable skrętki odpowiednio pociągnięte do każdego komputera.

Internet jak będzie dostarczany do tej “szafki” ?

Ja na router bym radził Linksys WRT54GL :smiley: +ew. Tomato i masz już super sieć i Tomato ma b. wielkie możliwości.

Switcha to coś z TP-linka.

nie wiem jakie są wymagania klienta ale warto założyć także gniazdka LAN a dopiero wtedy skrętka do komputera (robi wrażenie wizualne). Co do sprzętu jest tego bardzo dużo na rynku. Szafka rakowa raczej nie jest tu potrzebna chyba że klient myśli o rozbudowie sieci ale warto pomyśleć łatwym dostępie do urządzeń w razie awarii. Można także pomyśleć o sieci telefonicznej (jeżeli taka jest w planach) i wykonać ją na tych samych gniazdach (LAN i TEL) robiąc krosownice w tym samym punkcie co router. To co mówi BOLO92 jest ok tylko napisz przez co masz internet???