Sieć radiowa i 3 komputery

Witam

Mam Internet radiowy. Nie mam zadnego routera w domu, tylko sama czasza na dachu i podlaczone bezposrednio do bezprzewodowej karty sieciowej kompa_1.

Ogólnie rzecz biorąc mam w domu 3 komputery

-komp_1 (wspomniany powzyej) : z karta sieciowa bezprzewodowa i zwyklą (na RJ-45)

-komp_2 : ze zwykłą kartą sieciową (na RJ45)

-laptop: z karta bezprzewodową (na USB) oraz wbudowaną zwykla (RJ45)

Mam zamiar dla wszystkich komputerów NIEZALEZNIE udostępniać Internet (dla laptopa bezprzewodowo) a dla komp_1 i komp_2 przy pomocy kabla.

Co muszę dokupic aby to mialo prawo dzialac tak jak chce (jakis router czy AP) ?

Moglby ktos pomoc i podac jakies konkretne urządzenia ?

Będe wdzięczny za wszelką pomoc!

wystarczy Ci router bezprzewodowy / z portami i anteną /. A do udostępnienia przewodowego kabel prosty / nie cross /. Radziłbym Ci jakiegoś D-Linka.

Czy coś takiego by wystarczyło ?

http://www.allegro.pl/item164210367_rou … mocja.html

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 14:17

Nie pasuje mi w tych routerach bezprzewodowych tylko jedna sprawa, a mianowicie- jest tam złącze RP-SMA, ale do niego jest podlaczona ta mala antenka (chyba nadawcza). Wiec jak mam podlaczyc do tego antene odbiorcza, z ktorej pochodzi u mnie sygnal (i pozniej Internet) ?

trochę Ci źle w pośpiechu napisałem sorry, oczywiście chodzi o router z wbudowanym AP i najlepiej podłączaną zewnętrzną anteną. Sam router oczywiście nie wystarczy, na taki z AP mówi sie popularnie bezprzewodowy czyli ten z allegro nie będzie, chociaż parametry ma dobre.

Dzieki za pomoc i wyjasnienie.

A mógłbyś coś polecić ? …najlepiej jakis sprzet z Allegro. Nie chce tez wydac zbyt duzo…

cóż Ci doradzić, jak pisałem jakiegoś D-Linka z możliwością dołączenia zewnętrznej anteny, najlepiej na RP-Sma bo przejściówka wprowadzi jakieś tam tłumienie ok 2 dBi najlepiej z dwoma antenkami nie jedną zawsze to poprawi jakość połączenia, a reszta parametrów to jak ten router co znalazłeś na allegro.

Nie lubimy allegro w celach zakupów sprzętu do wi-fi (napewno ja). Wielu sprzedawców nie wspomina, że sprzęt pochodzi z naprawy z serwisu :?. W sumie jest sprawny, ale czy działa tak samo jak nowy i ile jeszcze podziała to nikt nie wie …

Z góry polecam sklep www.interprojekt.pl, sprawdzony chyba nie tylko przeze mnie, sprzęt na pewno nowy i bardzo dobra obsługa.

Jeżeli chodzi o sprzęt i to co pisze kolega marek624. Czy jesteś pewien, że interesant będzie mógł podłączyć się do swojej sieci wireless ? Weź pod uwagę, że na 99,8 % jest tam autoryzacja MAC na routerze, DHCP i co gorsza na AP. Jeśli ustawi swój nowy sprzęt w tryb APC to nie będzie mógł zmienić MAC na interfejsie bezprzewodowym, ale jedynie sklonować go z portu LAN. Dlatego polecam odwiecznie stosowane (i chyba najlepsze) rozwiązanie, czyli prosty AP (w trybie APC) zaraz przy antenie (jak wiemy kabel koncentryczny przy częstotliwości 2,4 GHz ma bardzo duże tłumienie sygnału, co pociąga za sobą większe pingi i zatem masę innych rzeczy …), następnie skrętką (LAN) do routera z wbudowanym AP umieszczonego w centrum odbieranego sygnału z Twojego laptopa.

A jakbym umiescil AP tam gdzie teraz mam podlaczonego tego komp_1 (okolo 15 m. koncentryka, bo pokoj mam na dole a antena jak wiadomo na dachu) to co ? Rozumiem ze sa tlumienia sygnalu, ale teraz przy 15 metrach kabla net dziala…

Działać działa i działać będzie, dlatego właśnie masz na dachu nie małą kliencką antenę, a parabolkę. Spokojnie możesz postawić w tym miejscu AP (APC), ale jeżeli masz dostęp do zaciskarki i końcówek to skróć kabel i AP umieść gdzieś ‘na kominie na strychu’…

takie rozwiązanie będzie najlepsze, jedynie jak byś nie chciał umieszczać APC przy antenie / z tym to najczęściej niewielki problem gorzej czasem bywa z doprowadzeniem zasilania do AP jak jest na jakimś strychu / to przy umieszczeniu urządzeń w domu i przy tej długości kabla wskazana byłaby jego wymiana na H-1000 o dużo mniejszej tłumienności niestety droższgo, bo chyba aktualnie masz H-155. Zresztą podaj jaki masz link quality / jakość połaczenia / , signal strength / siłę sygnału / i low noise /szumy /. Jeśli te parametry będą dobre to kabel może zostać.

link quality : 70% (ale najczesciej bywa wiecej)

signal strength : 63%

noise level : 0%

Co do zasilania na strychu to niby tam jest, ale wiadomo ze dostep tam jest utrudniony. Ponadto nie mam zaciskarki, choc to bylby akurat maly problem. A jaki konkretny sprzęt mógłbym kupić ?

za bogatych osiągów nie masz co do jakości sygnału, układ jak napisał derwu APC na strychu i reszta na dole co do sprzętu radziłbym ci D-Linka, a modele to musisz poszukać, ale co do APC to nie przepłacaj bo on ma tylko sygnał przesłać, a router z Ap też z D-Linka plecam i z parametrami standardowymi / jak ten co znalazłeś na allegro /, w ogóle nie waro mieszć sprzętów różnych producentów, może się derwu odezwie i coś dopowie albo jakiś forumowicz.

A jak wyglada sprawa konfigurowania APC ? Wiem ze router to mozna odpowiednio skonfigurowac przez przegladarke…

tak samo tylko ustawiasz tryb APC, tylko musisz pamiętać o sklonowaniu Maca sieciówki w Twoim kompie na APC, zresztą w instrukcj będziesz mieć wszystko opisane.

jak kupisz dlinka to bedziesz codziennie go restartowac kup linksysa

Fakt z D-link’iem zawsze miałem problemu (wieszał się przy używaniu ftp …) pomogło wyłączenie logów na AP :).

Nie lubię linksys’ów i ich awaryjność uważam za jeszcze większą. Lecz to są tylko zastosowania domowe, a nie wysoko przepustowe mosty, więc nie zauważysz różnicy w działaniu.