Sieć radiowa - ograniczenie uprawnień administratora

(Lukaszs27) #1

Witam,

Czy istnieje jakiś program za którego pomocą wysyłane wiadomości, strony jakie odwiedzam nie będą widoczne dla administratora mojej sieci radiowej? Czy np. ESET Smart Security może posłużyć do tego celu?

(Lightextract) #2

... a są widoczne ?

Bo jeżeli tak, to ja już zrywam " umowę " pomiędzy moim dostawcą internetu radiowego, a mną... - mimo, że uważam, że to najlepsza radiówka jaka mogła mi się przytrafić w Częstochowie.

Pingi niskie, szybkie ładowanie stron, transfer zgodny z informacjami, upload o połowę niższy ( czyli około 100 kb/s ), a tu takie schody...

A tak serio - nie słyszałem o tego typu SZPIEGOWANIU w przypadku sieci radiowych.

Pozdrawiam.

(Xwars) #3

W przypadku sieci radiowych? Przecież _każdy_ ISP może logować _wszystkie_ odwiedzane strony.

(niezDarek) #4

chyba ze łączysz się przez bramki proxy lub np.program OperaTor

dostawca nie będzie miał wyników na jakie dokładnie strony wchodziłeś ale jak się uprze to i tak sie dowie, jak faktycznie tak jest to zgłoś sprawę do sadu i tyle.

(Robson) #5

Samo proxy nie rozwiązuje problemu, ponieważ dane przesyłane między komputerem, a serwerem pośredniczącym musiały by być szyfrowane. TOR to nic innego jak łączenie się przez kilka serwerów proxy, ale z tego co na szybko przeczytałem oferuje już szyfrowanie:

źródło: https://www.torproject.org/faq#WhatIsTor - WARTO PRZECZYTAĆ

Oczywiście korzystanie z takich usług wydłuża nieco transmisję.

Każdy dostawca usług może śledzić Twój ruch sieciowy, np. adresy stron, wiadomości e-mail, rozmowy GG. W przypadku sieci radiowych nawet inni jej użytkownicy bez specjalnych kombinacji mają dostęp do tych danych :wink:.

Chyba, że korzystasz z szyfrowania.

Nie chce mi się szukać dowodów, ale wydaje mi się, że obecne metody szyfrowania są na tyle dobre, że ISP nie będzie tracił pieniędzy i czasu na to, aby to odszyfrowywać, bo i po co.

(Lightextract) #6

No to muszę się poważnie zastanowić...

Ciekawe po co istnieją exploity, które działają w sieci lokalnej, skoro każdy obok może mi po prostu zajrzeć do komputera...

Admina to pewnie wielkie G interesuje co ja tam piszę tu i tu, gorzej, jak może podejrzeć hasła.

A najgorsze jest to, że każdy użytkownik z mojej sieci może po prostu sobie zobaczyć co ja pisze na GG !

Pozdrawiam.

(Robson) #7

Nie chodzi tutaj o przeglądanie kompa czy przejmowanie nad nim kontroli tylko o przechwytywanie/podsłuchiwanie danych wysyłanych i odbieranych przez Twojego kompa. Na szczęście nie każdy ma wiedzę, która na to pozwala. Zdecydowana większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z takich zagrożeń, a tym bardziej nie myśli o tym jak je wykorzystać.

(Kpc21) #8

No hasła to zazwyczaj przesyłane są w postaci zaszyfrowanej.

(Lightextract) #9

No to dobrze - zapomniałem o czymś tak normalnym, jak to, że hasła są zaszyfrowane przecież :wink:

Już miałem napisać, że znam podstawy informatyki... teraz nie wiem, czy tak jest...

Jednak wydaje mi się, że to co tutaj jest opisywane, bardziej podchodzi pod hakerstwo - czym się też interesuje, ale tu nie mogę powiedzieć, że mam jakiekolwiek doświadczenie.

Pozdrawiam Wszystkich.