Sieć - stacjonarny>laptop - problem

Witam

Mam neostrade i dziś wymieniłem sędziwego Seedtouch’a 330 na Pentagrama Cerberus P 6331-6. Laptopa(Viśta wio!) połączyłem przez wireless’a, a stacjonarnego(Xp) przez kabel (RJ-45) do karty sieciowej -> Internet działa. Zachciało mi się jednak założyć sieć, aby wymieniać pliki, poszperałem w google, coś tam powpisywałem i… Laptop wykrywa stacjonarnego oraz foldery na nim udostępnione, ale to działa tylko w jedną stronę. Stacjonarny ‘nie widział’ laptopa. Poszperałem znów i wyszperałem, że połączenie można przetestować przez wklepanie w konsole windy 'ping + ip_komputera" -> wynik był pozytywny tzn. stacjonarny wysłał jakieś tam pliki do laptopa i one wróciły potem, ale tylko tyle… Przy próbie połączenia ze stacjonarnego (uruchom->\ip_laptopa) następowała odmowa dostępu, chociaż fajerłol(walczmy o polskie nazewnictwo, a co! :wink: ) był poprawnie skonfigurowany…

Co i jak skonfigurować, aby stacjonarny wykrywał laptopa w pełni?

POzdrawiam

yaz

wg. opisu chodzi o system uprawnień visty, załóż hasło na viście (do konta) skonfiguruj sieć w viście, włącz odnajdywanie, udostępnianie na hasło i teraz spróbuj się połączyć z zasobami.

dodatkow musisz nadac uprawienia czytlenik redkator i inne takie tam badziewy zafundowane przez MS , najlawtiej to zrobic przez konto goscia , wylacz udostepnianie foderu publicznego , sprawdz grupy robocze

Witam

Grupy robocze są te same. Jak mam skonfigurować to o czym mówicie w Viście? i po co wyłaczać udostępnianie folderu publicznego?