Sieć vista - xp

witam, mam problem z siecia miedzy Vista a XP otóż:

NIby jest połączenie między nimi, ale nie ma internetu na komputerze który ma mieć udostępniany internet (czyli XP) oraz kiedy chcę wejść na 2 komputer (obojętne czy z Visty czy z XP) to prosi o hasło lub wywala komunikat że nie mam uprawnień, nie wiem już co z tym zrobić…

Nie wiem na jakim jesteś poziomie zaawansowania, więc może zaproponuję najpierw filmik: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

Jest w nim m.in. jak podłączyć Internet na drugim kompie (udostępnić połączenie).

tak, miałem już wcześniej sieć między dwoma XP i wszystko działało cacy, tylko między Vistą a XP już nie chce :confused:

nickyfan , sprawdź czy grupy robocze są takie same, ponieważ domyślnie w Viście grupa robocza jest inna niż w XP.

są takie same, przecież pisałem że niby połączenie jest ale nie ma ani internetu ani nie można przejrzeć komputera drugiego :o

spróbuj połączyć się z laptopem połączyć się bezwzględnie… czyli STAT -> uruchom - >cmd - > \xxx.xxx.xxx.xxx gdzie xxx.xxx.xxx.xxx tam adres IP tego laptopa…

poza tym w viscie jest coś jakiego jak siec prywatna i publiczna… pobaw się tym… to jest gdzieś w konfiguracji sieci…

nie mam laptopa tylko 2 PC a co to tych sieci to się bawiłem już tym i dzięki temu mam niby połączenie ale cały czas wyskakuje ten monit o hasło… chodzi mi o to jak się pozbyć tego monitu i żeby był internet na 2 kompach…

A zobacz to co pisałem w tym wątku: viewtopic.php?f=15&t=252536

więc tak, teraz mogę przeglądać pliki ale w dalszym ciągu nie mogę wejść do internetu w XP udostępnianego przez Vistę dla XP

Podaj, jak ustawiłeś adresy IP/Maska/Brama. I czy wprowadziłeś adresy DNS?

nie, nie ustawiłem DNS’ów jest ustawione żeby automatycznie ustawiał

XP - 192.168.0.2

Vista - 192.168.0.1

Maski obydwie 255.255.255.0