Sieć w bloku, pingowanie. Jak wykryć sprawce?

(Mlody993) #1

Witam,

kumpel ma problemy z internetem, ktoś zdobył jego IP i go pinguje, nie może grać w gry i w ogóle... Mieszka w bloku i ma neta na blok pociągnięty, nie ma dostępu do routera. Dzwonił do dostawcy internetu o zmianę ip, tam jednak powiedzieli, że musi być ten sam ip do końca umowy.

On posiada windowsa XP, wiem że da się sprawdzać co jest z tobą połączone itp. i wykryć co pinguje i zablokować ten adres lub sam port. Tylko jaki program? Może jakiś firewall pomoże?

(Martini M) #2

Witam,

Do sprawdzenia ruchu sieciowego polecam użyć Tcpview'a z pakietu SysinternalsSuite. Widać doskonale połączenia i ruch sieciowy. Jeżeli to mało to Wireshark pomoże na pewno, jednak ogrom opcji może na początku przytłoczyć.

Osobiście używam zintegrowanej ochrony od Kasperskiego tam jest automatyczne wykrywanie pingowania i skanowania portów. Co skutkuje (zależnie od konfiguracji) u mnie komunikatem i pytaniem czy adres zablokować i na jak długo. Co mogę polecić? Zacząć od dyskretnego przyjrzenia się skąd te dane przylatują. Gdy będzie już znany adres zdalny IP to można jakiegoś tracert'a zapuścić, albo VisualRoute i spróbować określić, gdzie maszyna z której przychodzą pingi się znajduje. Uczulam - znalezienie/zlokalizowanie maszyny nie oznacza znalezienia sprawcy, może to być jakiś system zdalny.

Powodzenia.

(Maxiul) #3

mi to wygląda raczej na programik do skanowania sieci(cain&abel)

z tym raczej niewiele powalczy ,Wireshark jak najbardziej polecany....

rozwiązaniem może być jakiś router który sprzętowo ma firewalla i pingowanie wywala

ale obawiam się ze to niewiele zmieni,pogadać z adminem co się dzieje to kolesia bez problemu namierzą

a coś więcej o sieci wiesz? lokalna czy bezpośrednio ma np radiówke?

jak lokalna to szanse są jak radiowo to może lipa być,niech uważa na wszelkie hasła dostępu

bo to podejrzanie wygląda....

emajer5 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif