Sieć w domu

(Kasia 25 04) #1

mam w domu dwa komputery

pierwszy: podłączony do internetu, za pomocą łącza stałego ze zmiennym IP, system xp

drugi: system 98 se, nie podłączony do internetu

chciałabym je połączyć w sieć, mam dwie karty sieciowe zainstalowane, posiadam skrętkę. Jak to wszystko skonfigurować??

(Tomaszek0) #2

W xp: musisz mieć konto gość

musisz logować się na admina

W 98 :loguj sie tak samo jak w XP

oczywiście tu też jest potrzebna karta sieciowa

Jak to zrobisz to w XP jest kreator konfiguracji sieci

utworzy Ci dyskietke ,którą odpalisz na 98

(pysiu) #3

obejrzyj prezentacje na http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

(Kasia 25 04) #4

Zrobiłam wszystko dokładnie jak w prezentacji, nie wiem czy ma to znaczenie, ale drugi komputer jest na 98 SE. Komputery dalej sie nie widzą. A jak zrobić konto gościa na 98?? Nie mam zainstalowanego Service Pack 2.

(pysiu) #5

na 98 nie robi sie kont bo nie ma takiej funkcji jak w xp a co do ustawień

przejrzyj http://www.banita.pl/konf/konfiguracja.html

(Kasia 25 04) #6

Na komputerze z xp mam zainstalowane dwie karty sieciowe. Jedna do stałego łącza, a druga Enthernet (nie ma w niej zainstalowanych sterowników, jak je zainstalować? postępowałam według instrukcji rozwiązywania problemów, ale nie może znaleźć na płycie z xp).

(Golden Finger) #7

Wyjmij kartę sieciową, do której nie masz zainstalowanych sterowników i przeczytaj na niej jaki ma chipset i ścignij z neta sterowniki.

:okulary:

(Kasia 25 04) #8

Już sprawdziłam karte i sterownik też zainstalowałam, ale nadal mam problem. Komputery się nie widzą. To znaczy widza się, bo jak wyłącze drugi komputer to w pierwszym wyskakuje okienko, że nie są podłączone, ale nie widzą się pod tym względem, że nie widze udostępnionych plików. Co mam robić??

(pysiu) #9

A cy użyłaś prawidlowego kabla , czy idzie ping do drugiego kompa ?

(Golden Finger) #10

A napisz mi jak adresujesz karty do połączenia LAN dwóch komputerów.

Czy komputery są w tej samej sieci i tej samej grupie roboczej?

:okulary:

(Kasia 25 04) #11

Wielkie dzięki :slight_smile: Już mi sie udało zrboić i internet też działa :slight_smile: Jeszcze raz dziękuje :slight_smile: