Siec w domu

Witam,

Mam notebooka fujiti siemens z wbudowana karta sieciowa (bezprzewodowa) kupilem karte bezprzewodowa pod usb do PC i stad moje pytanie jak mam zrobic zebym mial neta na notebooku ?? net podlaczony jest pod usb tylko do PC jak mam skonfigurowac siec ?? Notebook widzi ta siec ale PC nie i nie moge sie polaczyc co jest cos zle robie prosze o pomoc …

A jakie systemy… najlepiej użyj opcji tworzenia małej sieci domowej, czy jak się to tam nazywa:)

żeby nie zakładać nowego tematu ja mam taki problem

a wiec przechodząc do mojego problemu

połaczylem 2 komputery w ten sposób że jeden jest serwer a 2 klient tzn 1 udostepnie łącze internetowe 2 żeby bylo na obu poleczeni z netem, lecz nie wiem co zrobic zeby oba komputery sie widziały, w “moje miejsce sieciowe”\Cała sieć\Microsoft Windows Network\DOM(nazwa sieci)… wystepuje do komputerki…: komp1 oraz komp 2,

na komp 2 jak wchodze to widze wszystkie foldery udostepnione przez ten 2 komputer ten który łączy sie z pierwszym natomisat wchodzac w komp1 wyskakuje błąd sciezki,

natomiast na komp1 wchodzac w moje miejsce sieciowe siest tylko ikonka po ktorej sie łaczymy z jakas witryna MS

pomocy co zrobic zeby 2 kompy sie nawzajem widziały

system XP sp2

W obu przypadkach najlepiej kupić router… szybko łatwo i przyjemnie a nie jakieś kąbinacje alpejskie :wink:

oczywiscie Xp ale z tego co wiem to mozna zrobic … tylko jka ??

a jakies inne rozwiazanie powiedzmy ze ruter nie wchodzi w gre