Sieć Wi-Fi jaki sprzęt

Witam niedługo mam zamiar kupić sieć Wi-Fi do mieszkania i nie wiem jaki sprzęt wybrać oto co potrzebuje

-Karta wifi do komputera

-Router czy jakoś tak

i może jakiś wzmacniacz sygnału żeby był w drugim pokoju bez problemowo

I oto moje pytanie czy WIFI nie spowalnia internetu ?

Fundusze 500zł

Internet z sieci osiedlowej czy ADSL?

Komputer stacjonarny czy laptop?

Bez tych odpowiedzi jedyne co mogę polecić to by te urządzenia obsługiwały standard n, a osobiście skłaniałbym się chyba ku firmie Netgear.

I nie trzeba wzmacniacza by w drugim pokoju było bez problemu.

Internet kablowy czyli osiedlowy

komputer/laptop/telefon itp… słuchawki jeżeli są na wi fi

To może inaczej pytanie zadam: do czego ma być ta karta sieciowa? Do komputera stacjonarnego, czy laptopa?

pisałem ma działać pod stacjonarnym i jako na dwóch laptopach

Czyli chcesz jedną kartę sieciową, którą będziesz podłączał raz pod stacjonarny a raz pod jeden z tych dwóch laptopów?

Czy te laptopy mają bezprzewodowe karty sieciowe i potrzebujesz bezprzewodowej karty sieciowej tylko do komputera stacjonarnego? Prościej już tego pytania nie umiem zadać…

jedną kartę sieciową z obsługą Wi Fi do stacjonarnego ponieważ laptopy mają już wbudowane Wi FI i oczywiście nadajnik sygnału

W końcu wiadomo o co chodzi. :slight_smile:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=33860 - ostatecznie chyba na taki zestaw bym się zdecydował

no to weź me co ty podałeś :stuck_out_tongue: dzięki za pomoc

Ja posiadam w domu siec wi-fi z do której podłączone są 2 laptopy, PSP, Nokia E51(Wi-Fi) i PC(kabel) i net chodzi szybko.

Ruter to:

Linksys WRT54GC-EU i sprawuje się świetnie, nie zawiesza się jak inne rutery wi-fi, ma bardzo dobry przesył danych.

jaro66 ja już zakupiłem co podał Adalbert , ładnie wygląda ;] a jeszcze nie podłączyłem

Misiek1212 , daj znać jak się sprawuje i jak ten standard n u Ciebie działa.