Sieć Wi FI Laptop - PC


(system) #1

Witam. Posiadam w domu 2 komputery. Laptop i PC. Mam zmienne IP. Router TD-W8901G. Obydwa mają internet przez Wi Fi. Ale sęk w tym że jeden nie widzi drugiego Chciałbym zarządzać laptopem z PC i na odwrót, udostępniać sobie pliki oraz móc pracować poprzez pulpit zdalny. Prosił bym o czynności krok po kroku.

mapahf.jpg

lapek.jpg


(Bor1904) #2

Witam

Temat regularnie (kilka razy w tygodniu przerabiany na forum)

Udostępnianie plików:

http://www.google.pl/#hl=pl&q=windows+% ... c6ab2ca658

Pulpit zdalny:

http://www.google.pl/#hl=pl&q=windows+% ... c6ab2ca658

powodzenia

PS jak korzystać z google:

http://webinside.pl/artykul-384-jak-kor ... ogle-.html


(Martini M) #3

Witam,

Spróbuję coś podpowiedzieć.

  1. Czy oba komputery mają dostęp do sieci jednocześnie? Czy możesz na obu jednocześnie przeglądać internet?

  2. Jeżeli tak to spróbuj tak:

2a) na jednym kompie sprawdź jego ip (np. z poziomu konsoli) i je zapamiętaj/zapisz

2b) na drugim kompie klikasz start->uruchom (nie pamiętam czy w viscie jest tak samo) w okienku wpisujesz

\\\

czyli np. coś takiego (o ile Twoje adresy są z tej puli)

\`0.0.0.1\

i klikasz OK (albo enter na klawiaturze). Powinno się otworzyć okienko z udostępnionymi udziałami na pierwszym komputerze.

Jeżeli masz jakiegoś firewall'a to może na czas prób z połączeniem wyłącz go (dla bezpieczeństwa możesz odłączyć kabelek od internetu od routera). Czasami właśnie firewall blokuje dostęp.

  1. Możesz jeszcze spróbować zmienić typ sieci na publiczną (to na początek), jak już Ci to zadziała to wtedy ograniczaj krok po kroku wszystkie uprawnienia. Gdy Ci przestanie działać będziesz wiedział co ostatnio wprowadziłeś za zmianę i będziesz mógł ją cofnąć.

Powodzenia.


(system) #4

Witam.

Opat: Zrobiłem tak jak musisz, otworzyło mi się okienko. Na chwilę obecną żadnego pliku nie udostępniłem. Ale wszystko ok. A czy ktoś poda mi informacje czy do pulpitu zdalnego na jednym z kompów musi być XP Professional ?


(Bor1904) #5

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... c6ab2ca658


(system) #6

A co zrobić aby oba miały inne IP ? Mam dynamiczne


(Martini M) #7

Witam,

Hmmm, trochę nie rozumiem pytania.

Jeżeli masz w domu router i komputery łączą się z siecią przez tenże router to MUSZĄ mieć inne IP. W przeciwnym razie pojawiałby się (przy jednoczesnym korzystaniu z netu na obu kompach) komunikat o konfliktach adresów IP. Jeżeli router ma taką funkcję to możesz na stałe przypisać adresy do komputerów z poziomu routera. Potrzebna jest funkcjonalność w routerze pozwalająca na statyczne adresowanie po MAC adresie komputera. Nie znam tego modelu więc nie powiem Ci czy coś takiego w nim jest. Ostatecznie możesz przypisać ręcznie adresy IP komputerom (każdemu z osobna) z poziomu konfiguracji połączenia. Jednak wtedy to muszą być adresy z tej samej puli adresowej w jakiej jest router, czyli jeżeli router ma adres wewnętrzny 10.0.1.1 i maskę podsieci 255.255.255.0 to komputerom możesz nadać adresy np. takie 10.0.1.20 i 10.0.1.21 na obu kompach maska podsieci taka jak na routerze a brama domyślna to adres routera, dns'y zostawiasz puste powinny przychodzić z routera (a ten je dostanie od usługodawcy).

Powodzenia.