Sieć Wi-fi, proszę o pomoc

Witam,

Potrzebuję pomocy.

Mam zbudować znajomemu małą sieć wifi. Łącze Multimedia. Dlatego potrzebuję odpowiedzi na ilka pytań:

Jaki router ADSL do Multimedii (parametry VPI - ? VCI - ?, ENCAPSULATION - PPPoE VC-Mux czy PPPoA VC-Mux?)

Mam rodzielić syngał do drugiego budynku ok.100m - Acces point czy antena i jaka?

Chodzi dokładnie o to aby net był w domu , na podwórku i w drugim budynku odbierany przez laptopa.

Dlaczego ty masz to zrobić skoro nie masz zielonego pojęcia o budowie sieci??

Nie mam pojęcia na co ci te parametry o które pytasz.

Podłączasz modem kablowy (modemy tego typu są moderowane na odległości)

Ethernetem pod port Wan w AP, antena dookólna na dach i po robocie net jest wszędzie.

Jak pojedynczy AP za mało to coś lepszego w trybie N z 3 antenami w trybie G. 2 anteny zostają jedną na dach do drugiego budynku. Router pokryje mieszkanie i część podwórka antena wzmocni sygnał i prześle jednocześnie do drugiego budynku.

Pamiętaj że multimedia stosuje filtrowanie MAC w skrajnych sytuacjach blokowanie czasów TTL wiec obowiązkowo klonowanie MAC oraz blokada responding ping ze wszystkimi zabezpieczeniami.

A najlepiej jak zamie się tym profesjonalista.

Tylko, że net w tej Multimedii jest przez modem ADSL SpeedTouch USB i jakaś aplikacja dostępowa Emil Junior.

Czytałem ,że zwykły router adsl z klonowaniem mac

VPI - ? VCI - ?, ENCAPSULATION - PPPoE VC-Mux czy PPPoA VC-Mux?) Według znalezionych informacji VPI=0 VCI=33 PPPoE jak w Netii

Dodane 30.11.2010 (Wt) 19:55

Dlatego pytam czy np OVISLINK AirLive WT-2000ARM-A + dobra antena dookólna wystarczy?