Sieć wifi + dwa komputery = zrywane połączenie

Hej,

 

mam problem, który próbowałem już rozwiązać na wszelkie znane mi sposoby - bez skutku. W moim biurze są trzy pomieszczenia + recepcja. W pomieszczeniach POM1 i recepcji znajdują się dwa laptopy (bazujące na W8.1; obydwa podłączone do zasilania i Internetu). W pomieszczeniu POM3 znajduje się router bezpośrednio podłączony do internetu. 

 

post-54873-0-94938800-1440087105_thumb.p

 

 

PROBLEM

Na laptopach uruchomione są programy do obsługi gabinetu weterynaryjnego, które wymagają stałego dostępu do internetu + bycia w tej samej grupie roboczej (jeden laptop pracuje jako serwer, drugi podpina się pod bazę danych na nim). I to działa, ale… czasem to połączenie zostaje zerwane. Nie wiem dlaczego i jak się przed tym ustrzec. Internet dostępny jest z tego co wiem non stop. Odległość między komputerami to jakieś 4 metry. 

 

Co było już sprawdzane:

  • zasilanie komputerów ustawione na max wydajność, karta sieciowa ma wyłączoną opcję oszczędzania energii

  • komputery są w tej samej grupie roboczej, w tej samej sieci; udostęnianie włączone

  • pingi niewielkie, max 9-15ms

  • nowe sterowniki do kart sieciowych są załadowane

 

no i klops… dostawcą internetu jest MOICO z WRocławia. Jakieś pomysły co jeszcze zrobić by to działało? Musi to działać niestety przez WIFI. Producent oprogramowania twierdzi, że błędy występować nie powinny…

post-54873-0-94938800-1440087105_thumb.p

Odległość między komputerami nie ma nic do rzeczy - istotna jest siła sygnału WiFi z routera (więc odległość i zakłócenia).

 

Zacznij od ustalenia czy łączność między komputerami też zanika. Najłatwiej na jednym z laptopów będzie wydać polecenie:

ping <IP_drugiego_laptopa> -t

ping www.wp.pl -t

(lub inny adres internetowy). Daj im pochodzić np. dobę, po czym zakończ obydwa odpytywania (Ctrl+C) i porównaj ilość utraconych pakietów. Jeżeli będą się rażąco różnić, to reklamuj u ISP.

 

Skoro baza jest na jednym z laptopów, to na pewno wymagane jest połączenie internetowe?