Sieć WiFi w domu

Witam. Mam pytanie dotyczące tworzenia sieci WiFi w domu. Posiadam internet radiowy i wcześniej miałem kabel bezpośrednio z anteny podpięty do zakupionej wcześniej karty sieciowej RaLink RT2560 na taką wkrętke, chciałem zrobić sieć WiFi w moim domu więc zakupiłem router TP-LINK TL-WR543G i wkrętke podłączam pod router a od routera idzie do komputera kabel skrossowany (kostka) żebym miał w stacjonarnym internet.

Moje pytanie jest następujące, bo nie orientuje się w tych sprawach. Czy w jakiś sposób mogę nadawać z tego routera żeby mieć tą sieć i z tego co wiem to potrzebna jest ta antenka, lecz w tym miejscu już mam podłączony kabel antenowy od radiówki.

Czy istnieje możliwość podłączenia kabla antenowego pod kartę sieciową, żeby służyła jako odbiornik internetowy, później podłączenia kabla skrossowanego pod wbudowaną sieciówke która by pośredniczyła między kartą sieciową RaLink a routerem i żeby mieć miejsce jak przymontować tą antenke, tak żeby był internet ?

Wielkie dzięki za porady :smiley: Jeśli ktoś odpowie na moje pytanie to byłoby fajnie jakby wytłumaczył krok po kroku jak to zrobić oraz jak skonfigurować to WiFi w domu, żebym mógł korzystać z niego na telefonie np.

Pozdrawiam. :smiley:

Istniej kilka rozwiązań tego zagadnienia.

Najprostsze i zarazem nie wymagające żadnego nakładu finansowego to pozostawienie obecnego połączenia czyli:

  • kabel z anteny na zewnątrz budynku podłączony do routera.

  • router połączony ze stacjonarnym komputerem za pomocą kabla (potocznie zwanego skrętką)

  • “mała antenka” wkręcona do karty sieciowej WIFI zainstalowanej w kompie stacjonarnym

Z poziomu panelu sterowania udostępniasz połączenie sieciowe dla karty WIFI. Dzięki temu każde kolejne urządzenie bezprzewodowe łączy się z netem za pośrednictwem Twojego kompa. To rozwiązanie ma jednak jedną poważną wadę. Otóż dział tylko i wyłącznie wtedy kiedy masz włączony komputer.

Możesz też jeszcze za niewielkie pieniądze zakupić jakikolwiek Acces Point i do niego podłączyć antenę zewnętrzną. Acces Point łączysz kablem z routerem poprzez port WAN. Router przestawiasz w tryb AP i wszystko inne łączy się wtedy bezprzewodowo. Nawet kompa nie musisz podpinać kablem tylko korzystasz z wewnętrznej sieci WIFI.

Powodzenia

Robiłeś tak kiedyś i działało?.Bo ja tak ,siec bedzie miał owszem kompy bedą sie widziały w sieci ale może nie miec neta na tych podłączonych radiowo do stacjonarnego.

Na logike to dobrze kombinujesz ale ja próbowałem wifi-lan-wifi i były problemy.W prawdzie jest metoda na to podesłał mi to jeden gościu,przeszperał neta na polskich stronach nic nie znalazł na ten temat,tu masz posta:http://forum.dobreprogramy.pl/jak-polaczyc-wifi-lan-wifi-t236249.html