Sieć WLAN - adhoc i połączenie z Internetem

Posiadam komputer połączony z Internetem za pomocą modemu ADSL oraz drugi - laptop z kartą sieciową WiFi.

Interesuje mnie możliwość połączenia obu tych komputerów w sieć bezprzewodową bez wykorzystania Access Pointa (o ile się nie mylę nazywa się to adhoc).

Jestem ciekaw czy przy takim połączeniu komputerów możliwe będzie współdzielenie łącza internetowego, tak aby mogło być ono bez przeszkód wyskorzystywane w laptopie?

Szukałem odpowiedzi na forum jak i w na stronach WWW jednak nie uzyskałem żadnych konkretów.

A laptop nie ma zwykłej sieciówki (takiej z gniazdem RJ45) ??

Jeżeli ma to oglądnij sobie:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

Ale przecież zwykła sieciówka nie umożliwi tego:

To bez acess pointa się nie obędzie 8)

adhoc zasada

(2)Komputer<===>(1)Komputer

dodać do tego połączenie internetowe

udostępnienie łącza

,--------------------------------,

(2)Komputer<===>(1)Komputer<===>ADSL

Tylko wyłączony pierwszy odcina neta drugiemu i wtedy nie musisz mieć punktu dostepowego.

1. do Fiesty :

owszem laptop posiada zwykłą sieciówkę, ale jak napisałem interesuje mnie sieć bezprzewodowa (wiadomo, wygoda - brak kabli)

2. do PaPuX’a :

właśnie dokładnie o taką konfigurację mi chodzi!

Tylko chciałbym być pewien czy to na pewno zadziała. Czy ktoś widział taką sieć w praktyce? Jestem dociekliwy, bo gdzieś na sieci wyszperałem, że “jak się ma adhoc to nie działa Internet” - nie wiem o co chodziło, nie było jakiegokolwiek wytłumaczenia.

A no i jeszcze normalną sieć to umiem zrobić bez problemu :wink: - właśnie teraz na takiej siedzę, a chcę się pozbyć tego kabelka łączącego te dwa kompy :!:

Można, ja w ten sposób podzieliłem łącze internetowe, w maszynie stacjonarnej montujesz bezprzewodową kartę sieciową, karty konfigurujesz na AD-hoc. Dodajesz nową sieć w ustawieniach połączenia, nie zapomnij zabezpieczyć hasłem. Włączysz laptopa, po chwili znajdą się i będą pracować po podaniu hasła w sieci. No i oczywiście musisz mieć udostępnione połączenie internetowe.

pozdr piotras