Sieć WLAN xp i Vista

Witam, chciałbym połączyć bezprzewodowo 2 komputery w domu. Na jednym jest win XP. (celeron 566/192ram). Na drugim jest Vista (z podpisu).

Chciałbym kupić 2 identyczne karty sieciowe do tych komputerów. Chyba najlepiej by było, aby były na USB. Na kompie z Vista mam neostrade modem Sagem. Chciałbym, żeby był również internet na XP. Koszty jak najniższe. Jakie 2 karty sieciowe kupic?

http://allegro.pl/item353235208_usb_liv … tywir.html były by dobre?

I jak wyglądała by konfiguracja?

Problem ten nieustannie pojawia się na Forum jakie karty kupić TP-Link Edimax godne polecenia więc twój wybór jest tez trafny Ja osobiście do stacjonarnego kompa kupiłbym kartę na PCI do celów korzystania z internetu wystarczy Ci starsza (np używana) karta WiFi o szybkości przesyłu do 11 Mb taka jaką stosują dostawcy internetu WISP.

Było o tym wiele razy ja rozważyłbym zakup Routera Wifi z modemem ADSL wydatek ok 140 zł a wygoda bo internet jest dostępny zawsze niezależnie dla każdego komputera bez konieczności włączania komputera serwera do którego masz obecnie podłączony modem ADSL Sagem.

Pozwoliłem sobie podać linki do kilku wątków w tym temacie:

viewtopic.php?f=15&t=240115

viewtopic.php?f=15&t=239672

viewtopic.php?f=15&t=239259

viewtopic.php?f=15&t=239497

viewtopic.php?f=15&t=239502

viewtopic.php?f=15&t=235265

zrozumiałem tyle co nic?

Rozumiem dobre wybrałem…? da sie podzielić łącze na 2 kompy + zrobić sieć lan? Tanio i skutecznie?