Sieć +wysoki ping +to samo IP

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy,

Mam internet rozdzielony na 2 komputery (niby 6 mb/s) a ostatnio zauważyłem że na jednym jak i na drugim komputerze jest przypisane to samo ip,nawet zmieniałem kartę sieciową i dalej mam przypisane to samo ip.Nawiązując do tego chciałbym wiedzieć czy możliwe jest ze osoba u której otrzymuje internet,ma przypisane to samo ip dla jeszcze kilku innych użytkowników? rano jest internet dobry,ale od godziny 14(wtedy kiedy ludzie wracają z pracy i szkoły)do późnych nocnych godzin internet jest zamulony że nic nie da się zrobić.Dodatkowo któregoś dnia chciałem pobrać plik a wyskoczył mi komunikat ze z danego ip jest już pobierany plik.Oglądam film online i nagle niewiadomo skąd wyskakuje limit że niby oglądałem 72min.Chciałbym wiedzieć czy mój usługodawca internetu robi mnie tutaj w konia.

Pozdrawiam

Normalna praktyka - między siecią a internetem stoi router i to jego IP widzi cały świat. I ty, i sąsiad wedle różnych stron macie to samo IP, bo korzystacie z tej samej bramy. Dopiero wewnątrz sieci każdy user ma przypisane własne IP, po którym router wie, do kogo posłać dany pakiet.

Twój dostawca internetu podłączył kilku użytkowników pod jedno zewnętrzne IP. Moim zdaniem sytuacja jest niedopuszczalna w przypadku sprzedaży usługi dostępu do internetu, wolę nie myśleć co by się działo w przypadku poważnego naruszenia prawa przez któregoś z użytkowników. Takie dzielenie łącza można robić ale w obrębie jednego domu. To, że masz takie samo zewnętrzne IP na Twoich komputerach jest normalne.

Podsumowując to co napisaliście panowie,mój usługodawca robi mnie w konia i przez to mam obniżony transfer?

To zależy, jak jest sformułowana umowa. Nie raz i nie dwa widziałem firemki wykupujące kilka DSL-i i radiówką udostępniające internet po wsiach albo osiedlach. Samo w sobie nie jest to nielegalne.

rozumiem,rozumiem ja chce po prostu wiedzieć czy mam podzielone przez niego łącze na jego korzyść.To jak jest sformułowana umowa to już nie ważne,tylko to chce wiedzieć

Twój usługodawca ma swoje łącze które udostępnia klientom (tobie i reszcie ludzi) poprzez przydzielenie wewnętrznego adresu i przydzieleniu pasma (transferu) w internecie jesteś widoczny jako jeden z DSL-i twojego usługodawcy (bardzo powszechna praktyka w Polsce u mnie np. sieć lokalna w mieście 7 tyś klientów i wszyscy są w internecie widoczni z tych samych adresów wyobraź sobie ściągnięcie czegoś z popularnych serwisów hostingowych ;( ).

Ty w umowie pewnie masz tak, że twoje łącze uzyska prędkość 6mb/s (bo tyle ci ustawił), ale pewnie nie ma w niej żadnej gwarancji , że tak będzie 24/7.

Ostawiam, że dobrze się zabezpieczył w umowie :wink: