Sieć +wysoki ping +to samo IP

(Ms13152) #1

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy,

Mam internet rozdzielony na 2 komputery (niby 6 mb/s) a ostatnio zauważyłem że na jednym jak i na drugim komputerze jest przypisane to samo ip,nawet zmieniałem kartę sieciową i dalej mam przypisane to samo ip.Nawiązując do tego chciałbym wiedzieć czy możliwe jest ze osoba u której otrzymuje internet,ma przypisane to samo ip dla jeszcze kilku innych użytkowników? rano jest internet dobry,ale od godziny 14(wtedy kiedy ludzie wracają z pracy i szkoły)do późnych nocnych godzin internet jest zamulony że nic nie da się zrobić.Dodatkowo któregoś dnia chciałem pobrać plik a wyskoczył mi komunikat ze z danego ip jest już pobierany plik.Oglądam film online i nagle niewiadomo skąd wyskakuje limit że niby oglądałem 72min.Chciałbym wiedzieć czy mój usługodawca internetu robi mnie tutaj w konia.

Pozdrawiam

(Frankfurterium) #2

Normalna praktyka - między siecią a internetem stoi router i to jego IP widzi cały świat. I ty, i sąsiad wedle różnych stron macie to samo IP, bo korzystacie z tej samej bramy. Dopiero wewnątrz sieci każdy user ma przypisane własne IP, po którym router wie, do kogo posłać dany pakiet.

(T Bednarowski) #3

Twój dostawca internetu podłączył kilku użytkowników pod jedno zewnętrzne IP. Moim zdaniem sytuacja jest niedopuszczalna w przypadku sprzedaży usługi dostępu do internetu, wolę nie myśleć co by się działo w przypadku poważnego naruszenia prawa przez któregoś z użytkowników. Takie dzielenie łącza można robić ale w obrębie jednego domu. To, że masz takie samo zewnętrzne IP na Twoich komputerach jest normalne.

(Ms13152) #4

Podsumowując to co napisaliście panowie,mój usługodawca robi mnie w konia i przez to mam obniżony transfer?

(Frankfurterium) #5

To zależy, jak jest sformułowana umowa. Nie raz i nie dwa widziałem firemki wykupujące kilka DSL-i i radiówką udostępniające internet po wsiach albo osiedlach. Samo w sobie nie jest to nielegalne.

(Ms13152) #6

rozumiem,rozumiem ja chce po prostu wiedzieć czy mam podzielone przez niego łącze na jego korzyść.To jak jest sformułowana umowa to już nie ważne,tylko to chce wiedzieć

(struart) #7

Twój usługodawca ma swoje łącze które udostępnia klientom (tobie i reszcie ludzi) poprzez przydzielenie wewnętrznego adresu i przydzieleniu pasma (transferu) w internecie jesteś widoczny jako jeden z DSL-i twojego usługodawcy (bardzo powszechna praktyka w Polsce u mnie np. sieć lokalna w mieście 7 tyś klientów i wszyscy są w internecie widoczni z tych samych adresów wyobraź sobie ściągnięcie czegoś z popularnych serwisów hostingowych ;( ).

Ty w umowie pewnie masz tak, że twoje łącze uzyska prędkość 6mb/s (bo tyle ci ustawił), ale pewnie nie ma w niej żadnej gwarancji , że tak będzie 24/7.

Ostawiam, że dobrze się zabezpieczył w umowie :wink: