Siec z 2 kompami => brak internetu:/

Witam :smiley:

Więc od razu mój problem:

Mam w domu 2 kompy… Siec stworzona na nich przez konfiguratora sieci domowych, a połączone kompy sa 2 sieciówkami i skrętką. Wszystko działało ok… Jeszcze dziś rano… A wieczorkiem włączam kompa, połączenie jest a neta? NIE MA! !!

Co jest kurde?? :evil:

a udsostępniłeś na hoscie żeby ten drugi mógł kożystać z neta ?

Hmmmm a gdzie to?

Ale przecież powinno wszystko działac ok… Bo normalnie nikt nie ruszał nic na hoście włączam kompa swojego a tu brak netaaaaa… :?

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 12:53

Już wiem co jet najprawdopodobniej przyczyną że nie mam neta… Administrator sieci zablokował mi jakims sposobem udostępnianie internetu na drugi komputer… Jak ja to mogę zmienic? Co mam zrobic żeby udostępnic tego neta? Słyszałem o jakichs programach ale nie wiem za bardzo… Także??? :shock:

jesli oba polaczenia (internet i lokalne) sa na skretkach zmostkuj polaczenie. Operator mogl Cie tez przelitrowac na TTLach wiec w tym wypadku przydalby sie jakis soft do zmiany TTL…niektore routery na to pozwalaja…ale w windozie to nie slyszalem o niczym takim :confused:

edit:

co nie znaczy ze nie ma :wink:

Więc raczej wychodzi że mi własnie zbił te TTLy… Rozdzielam skrętką i się dowiedziałem że mógłbym je podtrzymac programami typu WinGate… Czy to rzeczywiscie prawda? :smiley: