[Sieć] Z lan na wi-fi

Witam

Posiadam sieć komputerową - 2 komputery + laptop=> ruter Motorola WR850G v2/v3 i przez ruter jestem podpiety przez wi-fi do sieci radiowej. W ruterze posiadam 4 wejścia LAN, 1 wi-fi i 1 WLAN.

Poszukuję czegoś co mógłbym podpiąć do wejścia LAN i zamieniłby mi sygnał na wi-fi. Uciążliwe jest gdy muszę laptopa podpinać na kablu:/

Czy jest coś takiego? A jak jest, to w jaki sposób zabezpieczyć potem tą sieć wi-fi by nikt niepowołany mi się do niej nie podpiął.

Pozdrawiam

Na 1 pytanie Ci odpowiem, każdy ruter (chyba) ma możliwość zabezpieczenia sieci Wifi. Mój Dlink DI-524 posiada parę zabezpieczeń. Czyli w skrócie, wifi zabezpiecza się właśnie przez router

Drugiego pytania nie mogę trochę sprecyzować, więc jeśli twój laptop nie posiada WIFI w sobie, musisz kupić takową kartę Wifi,

do laptopów zazwyczaj są to USB WIFI, wyglądają jak PenDrive. Na allegro kosztują około 30 zł+.

Troche niesprecyzowałem.

Mój laptop ma wi-fi. Chcę znaleźć coś a`la przejściówka lan=>Wi-fi który mógłbym podpiąć do rutera i stworzyć nową sieć bezprzewodową

Jest Ci potrzebny Access Point, wybór jest bardzo duży, znajdziesz coś dla siebie :slight_smile: