Sieć za pomocą bezprzewodowych kart sieciowych?

Witam was. Mam takie pytanko mianowicie Korzystam z usługi internetowych neti za pośrednictwem modemu thomson, chce podzielić internet na dwa komputery: na laptopa i komputer stacjonarny. Po zasięgnięciu informacji w sklepie powiedziano mi że jeżeli zakupie kartę sieciową na usb z WIFI i podłącze ją do komputera stacjonarnego ( w laptopie mam wbudowaną karte z WIFI) to powinienem w ten sposob przez odpowiednia konfiguracje sieci uzyskać podział internetu. A rzecz w tym że mam problem i nie wiem jak mam skonfigurować sieć aby internet działał w obu komputerach. Proszę o pomoc.

A ten modem ma opcję routingu?? Bo jeśli nie to musisz dokupić router wi fi

Tutaj trzeba utworzyć bezprzewodową sieć lan tylko nie znam sie na ustawianiach konfiguracyjnych.

Sieć lan przewodowa czy bezprzewodowa i tak opiera się na zasadzie routingu czyli przydzielenia adresów IP komputerom w sieci w sposób dynamiczny lub stały! No i tutaj jest problem czy ten modem ma wbudowany router. Bez routera nie podzielisz netu. Ja przynajmniej nie znam sposobu na to!

Kup router z WI-FI i będziesz zadowolony. Aha i żeby ten router był z modemem. Tylko nie wiem jaki Aneks.

Annex B (obsługa Netia Net24)

B ma złącze od dostawcy RJ 45

A ma R 11 to małe.

ja bym odradzał kupno karty na USB zajmuje jak że przydatny port poza tym prawdopodobieństwo uszkodzenia jest większe lepiej schować kartę w obudowę na zewnątrz zostanie sama antenka (prawdopodobnie, nie jestem pewien, karty na USB będą droższe)