Sieć złożona z trzech komputerów

(unnoticed.) #1

Witajcie!

Sytuacja wygląda następująco. Sieć składa się z dwóch komputerów, potrzeba podpiąć jeszcze jednego. Problem polega na tym, że ów komputer będzie znajdował się w znacznym oddaleniu od routera. Sygnał musiałby przejść przez dwie ściany w domu, potem gdzieś ~10m w linii prostej do warsztatu, ~7m przez warsztat, a na końcu przejść ~3m i “wejść” do kolejnego warsztatu, gdzie znajdowałby się komputer. Jakby to najlepiej rozwiązać? Dodam, że do tego trzeciego komputera nie kupowałem jeszcze żadnej karty bezprzewodowej.

PS Połączenie kablowe odpada.

(Qba Lukaszczyk) #2

Na moim routerze z takiej odległości jeszcze trzyma zasięg. Sprawdź u siebie. Jeśli nie ma zasięgu pozostaje antena kierunkowa.

(ant0n) #3

Trochę może być ciężko. Można postawić “w połowie drogi” access pointa skonfigurowanego w tryb repeatera (np. TP-Link WA-500G).

(unnoticed.) #4

Ja myślałem o dwóch opcjach.

Pierwsza:

• router wyposażam w dodatkową, mocniejszą antenę (wzmocnienie sygnału, który idzie od routera),

• w warsztacie pomiędzy, czy jak to określił kolega wyżej “w połowie drogi” kładę Acces-Pointa w trybie powtarzania sygnału,

• w docelowym PC daję zwykłą kartę bezprzewodową, być może nawet USB (zdają one egzamin?).

Druga:

• punkt pierwszy, jak wyżej,

• kupuję kartę bezprzewodową PCI, wyposażam ją w antenę kierunkową i kieruję ją na dom z routerem (duża strata sygnału na kablu, bo byłoby to gdzieś z ~15m zanim doprowadziłbym to na komin).

Co myślicie?

(Luc3k) #5

Żeby się niepotrzebnie nie wykosztować postawił bym w połowie drogi AP, a do komputera dorzucił bym kartę bezprzewodową na PCI (jakość kart wifi na usb czasami pozostawia wiele do życzenia).

Ew. wzmocnij sygnał anteną wpiętą do routera. Dopiero jak jedno, bądź drugie rozwiązanie nie przyniesie zamierzonego efektu doinwestuj, bądź w antenę, bądź w AP - w zależności jaki wariant wybierzesz.

(ant0n) #6

Ja bym raczej wybrał opcję nr 2. 15m kabla to nie jest tak dużo, ale warto kupić trochę droższy, lepszy kabel (np. Belden, ew. Draka RF-5). Karty WLAN na USB to kicha totalna. Weź jakiegoś TP-Linka na Atherosie lub Ralinka na PCI i będzie OK.