Sieć zmieniła samoczynnie nazwę - możliwe?

WItam.

Dziś jak co dzień, wchodząc na laptopa czekałem az mi neta znajdzie. ALe nie chciało „złapać”. No i patrze … jest jakaś sieć dostępna ale jakby inna nazwa… Spróbowałem połączyć się - udało się. Żeby sprawdzić czy to moja sieć odłączyłem modem na chwile - brak neta… Czyli wniosek jest taki, że ta moja sieć zminiła nazwę. Możliwe? Wczesniej jako nazwę była nazwa routera a teraz są jakieś literki i cyferki… Mam router Pentagram P-6381. Czy jest takie coś możliwe? Czy coś się zepsuło?

pentagram-6381-3-p_0.jpg

Pozdrawiam.

Pewnie prądu brakło i powrócił do domyślnej. Instrukcja w dłoń i czytaj jak ustawić. :lol:

Krótkie przerwy w dostawie prądu nie powinny powodować zgubienia ustawień.

najczęściej nazwa modemu/firmy jest nazwą domyślną :smiley:

Czemu nazwa sieci się zmieniła nie wiem, jedno jest pewne modem sam sobie jej nie powinien zmieniać…

Mogła wystąpić awaria sprzętowa albo ktoś się chciał podpiąć do twojej sieci i być mu się udało i Ci narobił bałaganu. Na początek zmień nazwę ESSID na dowolną i taką samą ustaw w konfiguracji połączenia sieciowego w systemie, jeśli to nie pomoże to zresetuj router do ustawień fabrycznych. Zaloguj się, wpisując w przeglądarce adres IP routera http://192.168.1.100 i pierwsze co powinieneś zrobić to zmienić hasło dostępu do konfiguracji routera.

Na przyszłość lepiej zabezpiecz połączenie bezprzewodowe, włączając szyfrowanie sieci WPA2-PSK z algorytmem AES i ustaw jak najtrudniejsze do zapamiętania hasło do sieci. Skonfiguruj router wedle dalszych potrzeb.

Pozdrawiam!

Post został podzielony na nowy temat: Sieć zmieniła nazwę - możliwe?