Sieć

hello, mam DSLa 1024 i chciałbym się “podzielić” netem z dwoma sąsiadami…jak najprościej można to zrobić i w miarę tanio…słyszałem coś o jakimś wi-fi ale w tym temacie jestem zielony jak trawa na wiosnę więc proszę o w miarę proste porady. Dzięki

A jak daleko masz do tych sąsiadów?

Jeśli blisko to prawdopodobnie najtaniej wyjdzie kabel…

jeden jest piętro a drugi dwa piętra podemną…kabel raczej odpada bo oni się uparli na wi-fi ale to oni za to płacą więc jak chcą to ok tylko żeby to była jakaś taka “ludzka” kwota tej inwestycji :smiley:

mike_wroclaw jeśli podzielisz 1024kbps na dwóch sąsiadów - zostanie Ci jakieś 341kbps…

to chyba lepiej żeby tak samo założyli sobie internet u tego dostawcy - a nie wiem jak u Ciebie w umowie, ale ja mam wyraźny zapis, że zabrania się udostepniania swojego łącza na zewnątrz lokalu.

I to byłoby nielegalne, lecz jeśli masz inaczej to ok.

To dotyczy Neostrady.

DSL (przynajmniej ten z TP) z założenia jest przeznaczony właśnie do dzielenia.

Tzn. ja nic nie sugerowałem, ale ja mam sieć lokalną :slight_smile:

To tak, ale czy naprawdę opłaca się zapłacić te np. ~ 15 zł mniej, a mieć trzy razy wolniejszy internet ? :roll:

Wiesz ile kosztuje DSL TP 1 Mbit? :roll:

Jak ktoś nie chce dzielić, to kupuje Neostradę, a nie DSLa.

Ja mam DSLa z Dialogu…

Jakby ktoś założył neta a płaciłby nawet o 15 zł więcej to i tak jest związany roczną umową i chodzi tu tylko o to żeby ktoś kto nie koniecznie będzie korzystał przez rok lecz tymczasowo mógł podpiąć się do mnie na miesiąc czy dwa.

Ale tak czy inaczej zakup osprzętu się nie opłaci jeśli ma być tylko “na chwilę” :wink:

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie kablowe,

o którym wyżej pisał już strumienianin.

Kabelek można puścić np. za oknem (jak kabel antenowy) - a nikomu nie będzie przeszkadzał :wink:

ok , dzięki za porady :]