Sieci Wi-Fi - jakie zabezpieczenia?

Jakie trzeba stosować zabezpieczenia przed taką siecią, bo jak coś idzie po kablu to jak w normalnym internecie, a jak “z powietrza” to jak zabezpieczyć się przed tzw. “fruwającymi danymi” ??

nie wiem dokładnie o jaką sieć chodzi ale np. router w domu i WiFi to WPA. w zupełności wystarczy.

mam na myśli blue-connect.

zabezpieczyć przed, czy W takiej sieci?? ?? ??

bo jeżeli W, to nie masz się o co martwić -> nikt nie ukradnie Twoich danych, Twojego transferu itp. Działa to na zasadzie podobnej jak telefonia komórkowa, a nikt sie nie pyta co zrobić by sąsiad Cie nie podsłuchiwał :stuck_out_tongue:

no może źle sie wyraziłem "W !!

niestety nie zabezpieczysz sie, jest wiele kluczy bodajże ostatni WPA-2 ale to nie jest zabezpieczenie 100% bo są programy łamiące klucze, a po złamaniu wyciągnąć z pakietu dane to dla hackera sprawa dziecinnie prosta, wystarczy, że przechwyci określoną ilość pakietów / 2-3 mln / i wszystko ma jak na dłoni, dlatego nie radziłbym Ci przeprowadzać za pomocą internetu radiowego żadnych transakcji bankowych czy innych poufnych.

WPA2 i łamanie słownikowe to głupota, jak masz mocne hasło typu @#fasjj366śasSDąra98 to złamanie go potrwa conajmnije kilka lat.

A co do przechwytywania 2-3mln pakietów to pomyliłeś z kluczem WEP

zgadza się co do tych 2-3 mln pakietów miałem na myśli WEP / zresztą są programy, które to robią już po 1-2 mln pakietów bo tu nie chodzi o słownikowe odgadnięcie kombinacji znaków ale złamanie algorytmu WEP co już nawet zostało opublikowane /ale 100% zabezpieczenia nigdy nie jest osiągalne, wystarczy jakiś programik podstawiony w systemie, który przechwyci hasła bezpośrednio z systemu, który można “niechcący” zainstalować i dotyczy to nie tylko radiówki. WPA2 jest bardziej bezpieczne z uwagi na szyfrowanie AES-em i fukncją TKIP / i tylko taki router jest godny polecenia /z uwagi na dynamiczne zarządzanie kluczami, ale trzeba też pamiętać o dobrej zaporze i antywirusie.