Sieciowy terminarz / kalendarz

Witam!

Chciałbym usprawnić mój kontakt z grupą. Chciałbym aby moi pracownicy, którzy odpowiadają za umawianie mi spotkań, wprowadzali na bieżąco do danego programu informacje o spotkaniu - godzina, miejsce i inne dane. Dotychczas kontaktujemy się za pomocą poczty elektronicznej. Utworzyłem plik w excelu, gdzie wpisywane są dane informacje, a następnie rozsyłane do każdego członka grupy. Niestety pochłania to dużo czasu, transferu plików a poza tym, zdarza się że dwie osoby w podobnym czasie dokonały wpisu, a aktualny jest ten, kto pierwszy przesłał dany plik do mnie. Czy jest program który dane te przesyłał do mnie za pomocą albo w formie aktualizacji? Korzystamy z klienta poczty Thunderbird - poszukałem do niego dodatków, ale nie znalazłem nic co by spełniało moje oczekiwania.

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam!

Najprościej to założyć konto gmail i tam jest kalendarz (od google bądź co bądź) i wówczas pracownicy mogą do niego na bieżąco wprowadzać spotkania itp, przy czym od razu widać owe zmiany:)

Bardziej zależało by mi na aplikacji którą można zainstalować na dysku i tak z niej korzystać. Na przerzucenie korespondencji na gmail nie możemy sobie pozwolić, chociaż prywatnie posiadam tam konto.

Witaj

To może Windows Live. Windows Live zawiera m.i.n. Pocztę Windows Live a w niej właśnie Kalędzrz. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale podczas sprawdznia wiadomości najpierw sprawdza aktualność kalędarza, a dopiero później pocztę. Oczywiście Poczta Windows Live to Aplikacja (Komputerowa).

Możesz wyprubować jak to działa w praktyce. Dodam jeszcze, że Windows Live to usłóga, która znajduje się w chmórze i można z dowolnego miejsca i czsie Aktualizować kalędarz. Oczywiście po zalogowaniu się na konto. Lub poprzez Pocztę Windows Live, Aplikację.

_ Pozdrawiam _

Rozejrzyj się za CRM-ami.

A może C2NetCalendars (darmowy) http://www.dobreprogramy.pl/CNetCalendars,Program,Windows,12869.html. Program ten współpracuje z Outlookiem, ale może też działać samodzielnie.

A do Thunderbirda był dodatek Lightning (niekompatybilny z wersją 3).

Można jeszcze zobaczyć program Sunbird.