Siedzi jakis trojan + zamulanie kompa przy odpalaniu aplikac


(Gemi Dg) #1

Siedzi mi robak na dysku ale nie wiem jak go usunąć.. mam teraz firewalla ZoneAlarm + antywira i on jakoś to trzyma w kupie, ale jak tylko wyłączę firewalla to mi sie net rozłącza i generalnie pozostaje tylko restart kompa.

Mam jeszcze problemy z netem ale nie wiem z czym to może mieć związek. Objawia sie to, podczas gry, "wtykami" czyli gwałtownymi skokami pingu. Oprócz tego nie mam żadnych zastrzeżeń do swojej neo 1mb :slight_smile:

Tak wiec jeśli to możliwe proszę przeanalizowanie moich logów z hijacka i silenta.

HijackThis:

Silent Runners:

W trakcie skanowania Silentem wyskoczył mi jakiś błąd odnośnie pamięci.. Mam 1gb ramu wiec to chyba nie jest związane z tym?

bladps3.th.png

Aha i jeszcze jedna sprawa... Wszystkie aplikacje uruchamiaja mi się straaaaaasznie wolno. Czasem muszę czekać 20 sekund aż coś ruszy. Domyślam sie że ma to związek z lekkim syfem jaki mam na dysku :stuck_out_tongue: Ale może jest jakiś inny powód?

Z góry dzieki za pomoc.

Ps. Co do tego robala to postaram się nazwę wkleić jak zrobie skana zonem. Bo logów żadnych nie mam i chyba nawet nie da się zapisać po skanowaniu tym antywirem.


(Gutek) #2

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Skan AVG Anti-Spyware 7.5 po update :wink:


(Gemi Dg) #3

Mozna jkies slowo wyjasnienia? :slight_smile:

oczywiscie za chwile to wszystko zrobie ;> Aha co do robala(trojana) to przeskanowalem wczoraj Zonem i o dziwo tym razem go nei wykryl.. dlaczego? O.o A nic nie robilem..

hmm chociaz nie... skanowalem wedlug instrukcji SmitfraudFix lub/i HaxFixem.. nie pamietam juz :stuck_out_tongue:

I co moze byc powodem ze wszystko dzial z opoznieniem strasznym.. czasami programy zamulaja calkowicie procesor. Jakis syf czy zrobic pozadek na dysku?


(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN


(Gemi Dg) #5

Pierwszy raz spotkałem się z forum, na którym trzeba polskiej trzcionki używać (trochę to dziwne... a co z interpunkcją?) Co do tematu. Jest on mało konkretny bo po prostu nie pamiętałem jaki to robal. Teraz po przeskanowaniu okazało się, że tamtego robala nie ma O.o - dziwne.

Tak czy inaczej poprawione. Mam nadzieję, że to wystarczy :slight_smile:

Wracając do problemu.

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Przypomniałem też sobie, że wcześniej zainstalowałem i przeskanowałem komputer PestPatrol'em. Może to miało wpływ na zniknięcie tego trojana?

Co do AVG natomiast.. Wykrył mi mnóstwo TrackingCookie, jedno Adware i jednego trojana?

Wiec tak. TrackingCookie usunięte, jeden wpis na razie dodałem do wyjątków, bo był związany z Pastpartolem. Tego trojana też dodałem na razie do wyjątków.

Niżej wklejam logi i raport po przeskanowaniu AVG i jak wcześniej pisałem Pastpatrol'em, Do tego był też HaxFix.

Hijack:

Silent Runners

SmitFraudFix


(Gutek) #6

Jest Ok, ale skąd u ciebie cracki?


(Gemi Dg) #7

Nie jest ok bo po 1 co to jest ten trojan ? :slight_smile: Po 2 komp mi nadal zamula (jeszcze nie sprawdzałem tego rozłączania sie z internetem ;/) no i dzisiaj sobie to przypomniałem odpalając Worda, ze kiedy chce przejrzeć zasoby dysku (np. wybierając jakiś plik graficzny by wstawić go do dokumentu) to po samym kliknięciu na rozwijaną listę zaczyna sie wielkie oczekiwanie chyba koło minuty, może krócej. Co ciekawe w przypadku innych programów tego nie zaobserwowałem... hmm.

Problem z dluuuuuugim otwieraniem lub zamykaniem aplikacji nadal trwa aktualny niestety :frowning:

Co do keygena to po prostu jest :slight_smile: Chyba regulamin forum nie zabrania trzymania craków keygenów czy co tam jeszcze na dysku?


(Gutek) #8

Coś źle czytasz i mylisz fora, nie używamy nielegalnych softów.

Skoro wchodzisz na takie strony sam widzisz jak jest i co na kompa wchodzi