SiI3132 Bios jak zaktualizować?

Mam takie pytanie a zarazem dośc poważny problem.

Otóz mam płytę główną “ABIT AW8Max” na której prócz SATAII obsługiwanego przez I955x są dodatkowe dwa SATAII zarządzane przez bios SILICON IMAGE w tym przypadku SiI3132. Problem polega na tym, ze te na płycie posiadają dość archaiczny bios co mimo informacji przez Abita o pełnej obsłudze 3GB SATAII w praktyce okazało sie fikcją i jak to już nieraz stosował ABIT chwytem li tylko reklamowym.

Na stronie Silicon Image są dostępne uaktualnienia biosów ale ich opis to istna zgadywanka i zawiłość jak dla mnie nie do rozgryzienia.

A na stronie producenta płyty w ogóle nic na ten temat nie ma, stąd moja prośba i pytanie :

Czy miał już ktoś z forumowiczów, czy ktokolwiek, do czynienia z podobnym problemem, i czy mógłby sie podzielić swoimi doświadczeniami.

Byłbym wdzięczny za wskazówki, lub uwagi.


Na marginesie powyższego postu chciałbym przestrzec innych przed pochopnym zakupem płyt głównych firmy “ABIT”.

Bez wątpliwości posiadają one wiele zalet, niestety jeśli chodzi o serwis lub wsparcie techniczne nie posiadają żadnego na terenie Polski.

Próby kontaktów a co nie daj Boże konieczność napraw serwisowych może doprowadzić do siwizny.

Serwis nie trzyma sie żadnych terminów a każda próba kontaktu trafia w próżnie.

Takie doświadczenia zdobyłem sam na sobie i na przykładzie wielu innych użytkowników “ABITA” z kórymi miałem kontakt.


Gajusz

rozwiązania szukaj na stronie Abita, lub w pomocy technicznej Abita.


dzięki za informacje, ale chyba nie do końca przeczytałeś mój post. :roll: A piszę tam wyraźnie, że z tej strony (ABIT) nie ma żadnej pomocy… :frowning:

jak to, SATAII nie obsługuje ci 3GB?

Ciekawe, nie?. Ale prawdziwe. Na kontrolerze SiI3132 SataII to chwyt marketingowy. Na płycie mam dwa kontrolery Intela i Silikon Image i pod oba mam podpięte po dwa HD… No i na testerach jak nic wychodzi że SiI3132 jest DWUKROTNIE wolniejszy od Ineta…

Gdzieś doczytałem, że prawdopodobnie problem ten można usunąć poprzez aktualizację Biosu Kontrolera. Ale no właśnie, ale… jak to zrobić?

Zresztą jak widzę na tym forum raczej pomocy w temacie nie [-X uzyskam… Zbyt techniczne. tak mi sie wydaje…

pozdro 8)