Silent Pipe II

(Chucher86) #1

Cześć. Chciałem was zapytać co sądzicie o nowym rozwiązaniu Silent Pipe II stosowanym w kartach graficznych. Podobno karty z tą technologią strasznie się grzeją i boję się żeby się nie spaliły. Czy to prawda? Szczególnie chodzi mi o kartę Gigabyte Geforce 6600GT ale tez ogólnie o karty z tą technologią. Proszę o pomoc.

(Tommekx) #2

Nie przesadzajmy. Skoro według producenta jest to właściwe chłodzenie, to raczej nie jest przycznyna uszkodzenia karty.

(Wigrus1) #3

jak będzie za wysoka temp. to karta stanie i Ci zawiesi sysa, po ochłodzeniu powinna być sprawna dalej

(system) #4

Silent Pipe nie jest złe i jeśli masz w kompie jakieś wentyle wdmuchujące i wydmuchujące to tym bardziej jest ok zresztą Karta zapewne posiada czujnik zabezpieczający ją przed spaleniem, który w sytuacji krytycznej obniży jej taktowanie :slight_smile:

(Tomasson Skywalker) #5

Mam pewien problem i proszę Was o radę. Kupiłem niedawno gigabyte 7600gt silent pipe II jak włączam kompa to przez 10 minut jest cichutko tak jak powinno być.Temp w granicach 42-44C ale potem karta zaczyna wariować:frowning: pracuje bardzo głośno buczy obudowa drży temp w granicach 60-61C a po 2 godzinnym graniu dochodzi nawet do 74C wtedy aż ryczy:(

Co radzicie???Proszę o pomoc

(Tommekx) #6

Jak może pracować bardzo głośno skoro ma zamontowane chłodzenie silent pipe. :o Ty chyba nie wiesz co piszesz

A tak przy okazji mogłeś założyć nowy temat.

(Tomasson Skywalker) #7

Wiem co pisze.Z początku jest cicho,ale po 10 min karta głośno pracuje nie wiem,ale bardzo sie grzeje a nawet komp drga.Zasilacz całkiem nowy cdromy podokręcane hdd też,ale jak temp dochodzi do np 60C to karta coraz bardziej buczy

(Wigrus1) #8

Neo_21 kolego, lepiej załóż nowy temat bo ten dot. technologii silentpipeII,a jak wiadomo ona nie ma w zestawie wiatraka, chyba, że ta ciecz tak buczy :lol: :lol: :lol: