SilentiumPC Regnum - regulator nie daje pełnej mocy

(Mariuszbaczek) #1

Witam. Od wczoraj mam pewien dziwny problem z regulatorem obrotów wiatraków w obudowie SilentiumPC Regnum. Podłączone do niego mam trzy wiatraki, które były w zestawie. Gdy potencjometr regulatora jest na skręcony na minimum, wiatraki w ogóle się nie kręcą, lub kręcą się bardzo wolno i po jakimś czasie się zatrzymują(gdy się zatrzymają tak dziwnie piszczą - pierwszy raz spotykam się z czymś takim). Na maximum kręcą się o wiele wolniej niż przedtem, ledwo wieją. Co mogło się stać? Na początku podejrzewałem zasilacz, ale raczej wątpliwe, że jest to jego wina, bo nigdy nie miałem problemów z napięciami itp. Obudowa stała się dość popularna, może któryś z posiadaczy miał podobny problem?

Pozdrawiam. :wink:

Konfiguracja:

MSI 870-c45

AMD Phenom 955

8 GB RAM Geil 1600

WD Caviar Green 500 GB

WD Caviar Green 1 TB

ASUS XONAR DX

GeForce GTS 450

CHIEFTEC CTG-500 80P 500W

(sla17) #2

Spróbuj z dwoma, a potem z jednym wentylatorem. Wygląda mi to na problem z potencjometrem, możesz napisać do supportu SilentiumPC :

support@silentiumpc.com

ew. do Coolingu. Ogólnie SilentiumPC z reguły stara się pomóc, miałem dwa problemy z Brutusem i dosyć szybko dostałem odpowiedzi.

(Semtex) #3

Też mam tę budę, podłącz pojedynczo wszystkie wiatraki do MOBO, zobacz jak pracują, jeżeli OK tzn że uwalony jest regulator, skontaktuj się z silentiumpc http://www.silentiumpc.com/informacje/ , telefonicznie, zapytaj co o tym myślą, masz gwarancję na tę budę to będziesz mógł złożyć reklamację

(Mariuszbaczek) #4

Właśnie zapomniałem dodać, że wiatraki są sprawne, bo podłączone bezpośrednio do płyty głównej wieją normalnie. Podłączałem też pojedynczo do regulatora i cały czas ten sam problem. Napisałem do supportu SilentiumPC, zobaczymy co odpowiedzą. Szkoda, że nie mam gwarancji door to door(chyba, bo na aukcji nie jest o tym wspomniane). :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

(Artur Meski) #5

Czy są jakieś wieści od SilentiumPC? Jakieś rozwiązanie?

Mam dokładnie taki sam problem z tą samą obudową. W połowie wiatraki lekko buczą próbując uruchomić się, ale dopiero "pod koniec" regulatora (przy samym max) zaczynają się kręcić i to pełną mocą. Bardzo delikatne przekręcenie w lewo powoduje że troszkę zwalniają. Pokrętło pełni raczej rolę włącznika niż regulacji.

Wentylatory testowałem podłączając bezpośrednio do płyty - kręcą się z odpowiednią prędkością.

(Mariuszbaczek) #6

Odpisali mi, żeby docisnąć pokrętło palcem i wtedy przekręcać - oczywiście nic to nie dało. :lol:

Wysyłanie obudowy na gwarancję z powodu tego regulatora nie ma sensu. Lepiej kupić sobie jakiś regulator na 5 i więcej wiatraczków, bo do tego i tak nie można podłączyć więcej niż 3.

Ogólnie to lipę odwalili z tym regulatorem.

Pozdrawiam.

(sla17) #7

Baczek90 , brawo, coś nie działa i nie warto odsyłać na gwarancję. Po zatem niektórzy mają trzy wentylatory i spokojnie wystarczy zamontowany regulator, po co wydać ponad stówę na regulator?

(Mariuszbaczek) #8

Spoko, wystarczy, ale nie po to kupuje się obudowę, w której można zamontować 8 wentylatorów, czyż nie? Nie warto wysyłać na gwarancję. Dlaczego? Dlatego, że regulator jest kiepskiej jakości , cały lata (chyba, że mam wadliwy egzemplarz) i na 90% zepsuje się ponownie chyba, że nie będę go używał.. W dodatku zanim mi ją wymienią minie pewnie z miesiąc. :slight_smile:

(sla17) #9

Możliwe, ale nie każdy ma kasę, żeby kupić obudowę za 300 + regulator za 100 (liczę najtaniej) + min. 5 wentylatorów, żeby zapełnić wszystko (a najlepiej 8) - 30-35zł za sztukę :wink:_