SilentiumPC Regnum - regulator nie daje pełnej mocy

Witam. Od wczoraj mam pewien dziwny problem z regulatorem obrotów wiatraków w obudowie SilentiumPC Regnum. Podłączone do niego mam trzy wiatraki, które były w zestawie. Gdy potencjometr regulatora jest na skręcony na minimum, wiatraki w ogóle się nie kręcą, lub kręcą się bardzo wolno i po jakimś czasie się zatrzymują(gdy się zatrzymają tak dziwnie piszczą - pierwszy raz spotykam się z czymś takim). Na maximum kręcą się o wiele wolniej niż przedtem, ledwo wieją. Co mogło się stać? Na początku podejrzewałem zasilacz, ale raczej wątpliwe, że jest to jego wina, bo nigdy nie miałem problemów z napięciami itp. Obudowa stała się dość popularna, może któryś z posiadaczy miał podobny problem?

Pozdrawiam. :wink:

Konfiguracja:

MSI 870-c45

AMD Phenom 955

8 GB RAM Geil 1600

WD Caviar Green 500 GB

WD Caviar Green 1 TB

ASUS XONAR DX

GeForce GTS 450

CHIEFTEC CTG-500 80P 500W

Spróbuj z dwoma, a potem z jednym wentylatorem. Wygląda mi to na problem z potencjometrem, możesz napisać do supportu SilentiumPC :

support@silentiumpc.com

ew. do Coolingu. Ogólnie SilentiumPC z reguły stara się pomóc, miałem dwa problemy z Brutusem i dosyć szybko dostałem odpowiedzi.

Też mam tę budę, podłącz pojedynczo wszystkie wiatraki do MOBO, zobacz jak pracują, jeżeli OK tzn że uwalony jest regulator, skontaktuj się z silentiumpc http://www.silentiumpc.com/informacje/ , telefonicznie, zapytaj co o tym myślą, masz gwarancję na tę budę to będziesz mógł złożyć reklamację

Właśnie zapomniałem dodać, że wiatraki są sprawne, bo podłączone bezpośrednio do płyty głównej wieją normalnie. Podłączałem też pojedynczo do regulatora i cały czas ten sam problem. Napisałem do supportu SilentiumPC, zobaczymy co odpowiedzą. Szkoda, że nie mam gwarancji door to door(chyba, bo na aukcji nie jest o tym wspomniane). :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Czy są jakieś wieści od SilentiumPC? Jakieś rozwiązanie?

Mam dokładnie taki sam problem z tą samą obudową. W połowie wiatraki lekko buczą próbując uruchomić się, ale dopiero “pod koniec” regulatora (przy samym max) zaczynają się kręcić i to pełną mocą. Bardzo delikatne przekręcenie w lewo powoduje że troszkę zwalniają. Pokrętło pełni raczej rolę włącznika niż regulacji.

Wentylatory testowałem podłączając bezpośrednio do płyty - kręcą się z odpowiednią prędkością.

Odpisali mi, żeby docisnąć pokrętło palcem i wtedy przekręcać - oczywiście nic to nie dało. :lol:

Wysyłanie obudowy na gwarancję z powodu tego regulatora nie ma sensu. Lepiej kupić sobie jakiś regulator na 5 i więcej wiatraczków, bo do tego i tak nie można podłączyć więcej niż 3.

Ogólnie to lipę odwalili z tym regulatorem.

Pozdrawiam.

Baczek90 , brawo, coś nie działa i nie warto odsyłać na gwarancję. Po zatem niektórzy mają trzy wentylatory i spokojnie wystarczy zamontowany regulator, po co wydać ponad stówę na regulator?

Spoko, wystarczy, ale nie po to kupuje się obudowę, w której można zamontować 8 wentylatorów, czyż nie? Nie warto wysyłać na gwarancję. Dlaczego? Dlatego, że regulator jest kiepskiej jakości , cały lata (chyba, że mam wadliwy egzemplarz) i na 90% zepsuje się ponownie chyba, że nie będę go używał… W dodatku zanim mi ją wymienią minie pewnie z miesiąc. :slight_smile:

Możliwe, ale nie każdy ma kasę, żeby kupić obudowę za 300 + regulator za 100 (liczę najtaniej) + min. 5 wentylatorów, żeby zapełnić wszystko (a najlepiej 8) - 30-35zł za sztukę ;)_