Silny dzwiek

(Lukasz Wojcik) #1

Może to pytanie jest trochę głupie ale poszukuję bardzo silnego dźwięku który mógł by rozsadzać kieliszki do szampana lub wina.Moje pytanie brzmi czy taki dźwięk idzie pobrać czy da się go zrobić a jeśli tak to w jaki sposób.

(Goodprogram) #2

wróc do domu do żony/dziewczyny w stanie "lekko" nietrzeźwym, to wtedy będziesz miał ten dzwięk :wink:

(Kubakuderski) #3

whttp://modern.fizyka.umk.pl/new/Szammu ... uzyka.html - taka jak częstotliwość drgań własnych kielicha taki dźwięk musi byc

(matiit) #4

Na zwykłych głośnikach nie rozwalisz kieliszków,

(system) #5

A Kolumny ?

(Kubakuderski) #6

jak masz duże to możesz spróbować, ale myśle że musziały by być takie jak przy koncertach....tzn jeden taki głośnik...

(Lukasz Wojcik) #7

A jaki to jest ten program na tej stronce do mierzenie Hz.

(Makro1993) #8

Musisz zmierzyć częstotliwość drgania kieliszka i taki sam dźwięk puścić na głośnikach lub sprobować go odwzorować głosem.

(Lukasz Wojcik) #9

Mój kieliszek wydaje czestotliwość 1500Hz to gdzie mam taki dźwięk dokładny wygenerować.

(Kubakuderski) #10

w ogóle to sprawdź czy taki dźwiek mogą wygenerować Twoje głośniki....nie mam co do tego pewności...

(Lukasz Wojcik) #11

jak to sprawdzić

(Kubakuderski) #12

no stronie porducenta?

(Lukasz Wojcik) #13

Logitech x-140

Dane techniczne

Łączna moc: 5 W RMS (2,5 W x 2)

Łączna moc szczytowa: 10 W

Zakres częstotliwości: 80 Hz – 18 KHz

7,5-centymetrowy głośnik z dużym wychyleniem membrany oraz 7,6-centymetrowy głośnik ciśnieniowy

Wymiary głośników: 24,1 x 9,9 x 12,4 (W x S x D, cm):

(Kubakuderski) #14

18 KHz

a 1KHZ to ile Hz??

(Lukasz Wojcik) #15

1KHz=10 do potęgi 3

(Kpc21) #16

czyli 1000 Herców

Tak trudno pomyśleć? Przecież 1 km ma 1000 m, 1 kg ma 1000 g, 1 KB ma 1024 B, więc 1 kHz musi mieć 1000 Hz.

(system) #17

Kilo - 1000 :stuck_out_tongue:

(Kubakuderski) #18

to teraz zassaj skąś albo se zrób w jakimś programie taki dżwięk i odpal....