Silny sygnał i brak połączenia

Kłaniam się,

W skrócie, router jest bez klucza, sieć otwarta - wszystko działa tylko nie u mnie, sygnał bardzo dobry, pokazuje że połączenie jest ale go nie ma.

Poprostu internet u mnie nie działa.

Jak do tego podejść, wszystkie porady jakie znalazłem odnosiły się do sytuacji gdzie jest hasło (WEP,65,128 bity) a moja sytuacja jest z routerem bez hasła.

Dodam że jedyne co mogę zrobić fizycznie z routerem to zrestartować go.

Z góry dzięki za poświęcony czas

A oprócz tego możesz napisać jaki masz router i jaka karta sieciowa jest w kompie z którego próbujesz się połączyć do routera. Jak na razie to nic nie da się powiedzieć o Twoim problemie oprócz tego że jest.

Czy to znaczy że jest was więcej w nie zabezpieczonym wlanie?

Niestety musisz się zdecydować albo jest albo nie ma! !!

Domyślam się że widzisz sieć, możesz się z nią połączyć a nie możesz przeglądać stron.

Porady:

Sprawdź DNS, ewentualnie wpisz proxy do przeglądarki 193.219.28.144 port 8080

Może na routerze być wyłączony serwer DHCP i karta nie może wynegocjować adresu IP, trzeba wpisać go ręcznie

Jeśli internet nie drgnie prawdopodobnie, przy założeniu że się połączyłeś wlan jest strasznie zalagowany.

I jeszcze jedna możliwość, trywialna bo napewno sprawdziłeś, ale i o niej wspomnieć trzeba. Sam router oczywiście ma dostęp do internetu? :wink: bo bez internetu wlan równiez bedzie działał :slight_smile: