Silverlight i problem z poprawnym odtwarzaniem online

(Etnavoo) #1

Posiadam najnowsza wersję silverlight. na tvn player w przeglądarce filmy odtwarzają mi się niepoprawnie. Obraz i dzwięk jest, ale przerywa zarówno jedno jak i drógie.  Nie jest to wina internetu . Łącze radiowe 20mb/s. Na YT odtwarzam filmy normalnie bez zrywów dzwięku i obrazu.  Na starszej wersji Silverlight TVNPlayer nie odtwarza programów (wymaga najnowszej). Próbowałem wyłaczyc i właczyć przyspieszenie sprzętowe i nic.

(Shigella2) #2

Ja też mam problem ale tylko na TVN Player. Wcale nie mogę obejrzeć filmu, na diagnozie wskazuje, ze wszystko jest ok, a na wyświetlaczu , ze problem z połączeniem, ze może to wina adblocka (którego NIE MAM) Stalo się tak po ostatnim usuwaniu wszystkich adware , miałam jakieś szkodliwe śmieci , ale jak były to działało ok, Może usunęłam coś co było niezbędne?

(Popaczek) #3

A jaką masz przeglądarkę? Zapewne Firefox lub Chrome...

Korzystam z Firefox'a i również mam ten problem. Zauważyłem, że Silverlight działa poprawnie jedynie na przeglądarce IE (jedno i drugie to produkty Microsoftu :wink:  ).

Może spróbuj odpalić te filmy na IE z Silverlight. Ja mam wolniejsze łącze od ciebie, a na IE wszystko działa normalnie.

(Shigella2) #4

A z moim problemem ktoś wie co zrobić? :wink:

(Atis) #5

W wtorek zainstalowałaś Avasta i od tego czasu masz problem z TVN Player?

Przywróć domyślne ustawienia przeglądarki:

Przywracanie domyślnych ustawień Firefoksa

Resetowanie ustawień przeglądarki Chrome

W panelu sterowania odinstaluj Silverlight i później ponownie zainstaluj:

http://www.microsoft.com/getsilverlight/Get-Started/Install/Default.aspx

(Shigella2) #6

Zrobiłam to wszystko, teraz cały czas kręci kółeczko ładowania i nie ruszy za nic..

(Atis) #7

Skasuj zawartość folderu PlayReady, ale samego folderu nie kasuj.

Naciśnij klawisz z logo Windows + R i wklej:

C:\ProgramData\Microsoft\PlayReady

(Shigella2) #8

Usunelam juz po raz kolejny nawet ale...

Teraz nawet ipla mi nie działa...

Wyświetla się l; trwa indywidualizacja, proszę czekać.

I tak caly czas...

(Atis) #9

Jakbyś nie zauważyła, to w pierwszej odpowiedzi zadałem pytanie.

Sprawdź czy ustawieniach Silverlight jest zaznaczone:

Włącz pobieranie i aktualizacje składników wymaganych do odtwarzania zawartości chronionej.

(Bogdan_G) #10

Ile masz pamięci RAM i ile wynosi rozmiar stronicowania? Błędy uruchamiania dodatków firefoxa, często wynikają z wielu ograniczeń. Dotyczy to też konfliktu dostępu do pamięci. Miałem kiedyś tak.

Często stąd problem się bierze, że ma się ustawione w firefoxie domyślne odtwarzanie WMP w opcjach/aplikacje w 8 punktach, chce się korzystać z silverlighta, a brak jest Windows Media Player Firefox plugin.

http://www.filehippo.com/pl/download_windows_media_player_ffplugin/ Czasem to pomaga.

(Shigella2) #11

Atis, myslalam,ze to bylo pytanie retoryczne :wink: Tak wtedy tez sie tak stalo ale tez sadze,ze problem moze byc w tym ze gdy usuwalam wszystkie smieci anti malwarami to musiualam usunac cos niezbednego. Bo te wszystkie wtyczki tez żerują na szpiegujacych programach.

Tamto co mowiles o ustawieniach silverlighta bylo odznaczone, zaznaczylam odswiezylam i nadal nic ...

Ramu mam 6GB , stronicowania 960 MB.

ooo, edit, teraz coś niby ruszyło chyba. Sciagnelam ten pluggin i zaznaczylam w opcji silverlighta tamto chyba coś w tym było na rzeczy.