Silverlight traci płynność przy odtwarzaniu 720p


(Adrian2) #1

Witam.

Problem dotyczy wtyczki Silverlight. Przy materiałach słabszej jakości wydaje się być płynna. Z kolei kiedy materiał posiada rozdzielczość 720p i wyższą to dostaje zadyszki. Najbardziej widać to w serwisie Player.pl gdzie reklamy przed filmem idą płynnie, a już właściwy materiał w HD zaczyna przycinać.

Korzystam z niej w najnowszej Operze, bo IE9 mimo bezproblemowej instalacji wciąż woła o jej zainstalowanie o.O

Reinstalacja wtyczki nie pomaga. Z flashem raczej takich problemów nie mam, chociaż przed formatem Visty też wydawał się jakby płynniejszy w opcjach np. fullHD, teraz jakby nieco tej płynności stracił.

Sprzęt to:

NVIDIA GeForce 9800GTX/GTX+

Intel Core 2Duo e7400 2,8Ghz

4GB RAM

Vista HP 64bit

System czysty, miesiąc temu reinstall.

Temperatury podzespołów w porządku, smart dysku również.

Proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam.


(_tommy_) #2

A sprawdź działanie materiałów HD na innej przeglądarce, masz do wyboru np. Firefoxa, Chrome’a. Z ciekawszych mogę zaproponować CoolNovo, jest.na bazie Chromium, działa wg mnie o niebo lepiej niż zwykły Chrome.

Sprawdź też sterowniki do płyty głównej i karty graficznej czy aby masz aktualne.


(aderas) #3

No tak stery były instalowane najświeższe że strony producentów. Choć i tak wydaje mi się że Vista bez instalowania żadnych sterów (oprócz grafiki) działa najlepiej. Sprawdzę jeszcze na innej przeglądarce.


(_tommy_) #4

W sumie to zmieniłbym Vistę na 7 lub nawet na 8/8.1.

Duża lepsza responsywność interfejsu, ogólnie oba systemy stabilniejsze. Vista to wisielec.


(aderas) #5

Chyba żartujesz? Vista SP2 i 7 to w tym momencie właściwie te same systemy, wyrzuciłbym tylko pieniądze w błoto. Widać, że dawno nie miałeś jej na dysku :wink:


(_tommy_) #6

Używałem Visty, 7, mam 8 i najlepszym z wymienionych jest 8.

A po co wyrzucać pieniądze na system? Jak jesteś lub ktoś z Twoich znajomych studiuje to możesz mieć system za darmo, czasem wystarczy pomyśleć a nie bezwiednie krytykować :wink: