Siódemka nie uruchamia się

Witam!

Mam następujący problem - dzisiaj zachciało mi się “optymalizować” system za pomocą programiku “Tuneup2007” i tak się to skończyło, że zacząłem “optymalizować” rejestr. Komp uruchomił się ponownie - i na tym koniec - najpierw bluescreen, a potem komunikat, że nie można uruchomić komputera i 2 opcje do wyboru “uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania” i “uruchom normalnie”. “Normalne uruchamianie” skutkuje ponownym restartem, narzędzie do napr. systemu podczas uruchamiania tez nie działa - pojawia się komunikat, że “system windows nie może automatycznie naprawić tego komputera”. Wybieram wówczas opcję “wyświetl zaawansowane opcje odzyskiwania systemu i pomocy technicznej”, potem języki i “przywracanie systemu”. Pojawia się lista punktów przywracania, potem lista dysków - a konkretnie tylko dysk C, przy którym jest komunikat “musisz włączyć ochronę systemu na tym dysku” - nie mogę ani zaznaczyć “ptaszka” przy dysku C, ani kliknąć “dalej”.

Przeszukałem net i znalazłem tylko porady, jak przywrócić system z dysku (czego też bez powodzenia próbowałem - wyskakuje mi informacja, że nie zgadza się wersja systemu zainstalowanego i tego na płycie (?!) - - - - dlatego mam pytanie - czy jest możliwość “ręcznej” reanimacji systemu (pamiętam, że kiedyś w KomputerŚwiecie był artykuł, jak krok po kroku przywrócić Windows XP do stanu sprzed awarii - poprzez kopiowanie i wklejanie plików systemowych, rejestru itp. w wierszu poleceń - czy jest możliwość wykonania czegoś podobnego w Win 7?).

Prosiłbym o jakieś wskazówki, bo nie uśmiecha mi się format :frowning:

Zainstaluj system nakładkowo. BTW. Nie wiem, czy w Vista/7 jest taka możliwość.

Dzięki Sunbeam . Nakładka pomogła. Teraz skopiuję ważne dane z kompa, a potem i tak zrobię format na całym dysku. Na przyszłość nie radzę nikomu grzebać w rejestrze bez wiedzy, jak to robić. Pozdrawiam

TuneUp jest w pełni kompatybilny z Windows 7 chyba dopiero od wersji 2010.