Skaczące pingi/ścinki - Problem z internetem

Witam! Mam problem z internetem…

Od około dwóch tygodni, mój internet wariuje! Pingi co 5 minut skaczą po 1000-5000, gdy oglądam filmy na youtube, to bufforowanie zacina się na kilkanascie sekund, po czym od startuje… Jest to dla mnie duży problem, iż gram w gry MMO i nie mogę sobie pozwolić na takie problemy podczas gry…

Log z OTL : http://wklej.to/RpDl9

Właśnie skanuje komputer skanerem avasta i dotąd wykryło mi jednego wirusa.

Zadzwoniłem do dostawcy, ale oni na początku w kulki lecą… najpierw mówią że oddzwonią (nie oddzwaniają…)… Teraz powiedzieli że jutro kogoś przyślą, ale tego nie wiadomo…

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Zielonek545.

Miałem kiedyś podobny problem, ale okazał się że router zwariował potrzebny był restet do fabrycznych ustawień. Sprawdzałeś na innym kompie czy jest takie samo zachowanie. Często firewalle potrafią coś takiego zrobić. Np zone alarm potrafił przyblokowac tak łącze że przy ściąganiu wykorzystywał 30 % po wyłaczeniu automatycznie wzrastało.

Nie mam routera… Mam radiówke 1 mega i “kabel bezpośrednio podpięty do komputera”.

A jeśli to wina firewalla… Jutro wyłącze wszystkie zapory/filtry i inne, to zobaczymy czy podziała. Pozatym… kończy mi się umowa i zmieniam czym prędzej na neostrade.

Dodane 16.11.2012 (Pt) 22:08

Problem nadal występuje (a ci od neta nie przyjechali… no nie moge z tymi ludzmi…).

Dodane 17.11.2012 (So) 17:21

No dobra… 5 minut temu był tutaj ten gość od internetu, ale powiedział że nic nie może zrobić, bo “to wina serwera” czy jakoś tak… Może jednak to coś u mnie… Pomożecie?