Skaczące Temp procesora (i3)

(Tarantitla182) #1

Witam

Niedawno kupilem uzywanego lapka (rok produkcji 2011). Jest to Asus UL30JT 13,3". Specyfikacje podaje poniżej. Otóż kupiłem chłodzący stoliczek do niego firmy modecom http://www.modecom.pl/comfort_fan_pf12/ … /produkty/

oraz wyczyscilem go od srodka (pozbyłem się kurzu z wentylatorka i radiora, nastepnie wymienilem paste termoprzewodzaca na grafie i procku - nowa pasta to polecana artcic silver V. Temperatury spadły o dobre 15C lecz niepokoi mnie fakt skaczacych temperatur. W spoczynku temperatury oscyluja w wysokosci 40-53 na jednym rdzeniu a na drugim od 47-56. W jednym rdzeniu sa zawsze o min 7C wieksze . Działo się tak już przed wymiana pasty, staralem sie rowno rozlozy paste po procku ale dalej to samo. Dlaczego temperatury tak skacza ? rozumiem gdyby to bylo pare stopni mniej lub wiecej ale w jednym momencie temperatura zmienia sie o niecale 10C lub troszke wiecej. Czy to normalne ze tak skacza temperatury i ze jest roznica temperatur rdzeni okolo 7C ? Prosze o porade

Procesor: i3 380UM z zintegrowana grafą (Intel HD)

Karta Graficzna: GF 310m

Dysk Twardy: Segate 320gb

Pamięć: 6GB

Windows 7 Home Premium x64

(struart) #2

Temperatury jak na i3 w normie.

Co do różnicy między rdzeniami to wiele aplikacji nie ogarnia wielordzeniowości przez co odpala się na pierwszym lepszym rdzeniu i tylko jego obciąża przez to te różnice.

(JNJN) #3

Między rdzeniami CPU temperatura może się wahać ± 10 stopni i jest OK.