Skaczące użycie CPU przez wirus?


(Taknie23) #1

Witam, od razu chcę powiedzieć że komputery nie są moją mocną stroną więc ten problem może wydawać się banalny ale do rzeczy. Wczoraj mój antywirus(G Data Total Protection) wyświetlił komunikat w którym napisane było że wykryto wirusa w mojej przeglądarce ale niestety nie udało się go usunąć, było też polecenie żeby nie logować się portale społecznościowe ani nie podawać numerów kont bankowych. Nazywał się bodajże Fingerprint ale dokładnie nie pamiętam Trochę się przestraszyłem użyłem anti malware ale on nic nie wykrył, adwcleaner wykrył coś w chrome ale nie można było tego usunąć, Postanowiłem przywrócić system za pomocą HP Recovery jeszcze raz przeskanowałem go antywirusem i anti malware które nie wykryło nic szczególnego poza plikiem PUP, zauważyłem także że użycie CPU strasznie skacze od 5 do 70. Mam pytanie czy po użyciu HP Recovery jest możliwość że wirus pozostał w systemie?


(Agatonster) #2

taknie11

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(G7996095) #3

 

  1. Nigdy nie przywracaj systemu jak coś zostanie wykryte - syf może mocno ingerować w system.

  2. Jak się zacznie robić Majdan w systemie nigdy nie wyłączaj go poprzez "zamknij". Wtedy system wszystko zrzuca z RAM i będą kłopoty po restarcie. 

  3. Trudno nam wróżyć skąd takie skoki w pracy CPU jeśli nie zamieszczasz jakichkolwiek danych.


(Tak Nie1212) #4

Tak jak pisałem jestem zielony w sprawach związanych z komputerami, więc jeśli możesz napisz jakie dane mam zamieścić. To logi z OTL http://www.wklej.org/id/1429253/ http://www.wklej.org/id/1429254/


(Acorus) #5

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.


(Tak Nie1212) #6

Addition http://www.wklej.org/hash/51e95fab96f/  FRST http://www.wklej.org/hash/c79638ad123/